Pesti Srácok

A Pegasus nevű szoftver gyártója szerint hamisítvány az ötvenezres lista – Életeket mentett az alkalmazás

A Pegasus nevű szoftver gyártója szerint hamisítvány az ötvenezres lista – Életeket mentett az alkalmazás

A Pegasus nevű szoftvert gyártó izraeli NSO vállalat tulajdonosa azt állítja, hogy semmi közük nincsen az állítólag megfigyeltek telefonszámait tartalmazó ötvenezres listához. Salev Hulio elmondta: már egy hónapja szóltak nekik, hogy egy lista kering a piacon. Szerinte a cége nem felelős a program további felhasználásáért. Az izraeli kereskedelmi rádiónak adott interjújában hangsúlyozta, hogy az általuk gyártott platform életmentő, terrortámadásokat előzött meg. Elmondta, hogy 45 országnak adták el a szoftvert, másik kilencventől viszont megtagadták az üzletet.

Salev Hulio, a cég egyik alapítója és vezérigazgatója a kémprogram védelmére kelve kifejtette, hogy vállalata nem ismeri a szoftverével lehallgatottak névsorát. Cégük megalakításakor eldöntötték, hogy csakis kormányoknak árulják terméküket, magánszemélyeknek nem. Sőt, állítása szerint nem is minden kormánynak, mert vannak, amelyek nem méltók ilyen eszköz használatára.

– magyarázta az üzletember.

PestiSracok facebook image

– fejtette ki Hulio, aki felhívta arra is a figyelmet, hogy voltak olyan kormányok, amelyeknek eladták a szoftvert, majd blokkolták a használatát és abbahagyták velük az együttműködést. Hangsúlyozta, hogy mindezt egy átláthatósági jelentésben tették közzé. Hulio szerint az izraeli szabályozás a világon a legfejlettebb a kiberellenőrzés minden kérdésében, jobb, mint Európában, és külön korlátozások vonatkoznak arra, hogy ki hogyan árulhatja termékét és milyen korlátozásokat helyez el benne.

– hangoztatta az izraeli üzletember.

– mondta Hulio a sajtónak.

– érvelt Hulio.

– magyarázta az üzletember.

Visszautasította a civilek lehallgatásának vádját

– hangsúlyozta.

Az Axios című hírportál értesülése szerint Izrael kárelhárító bizottságot állít fel az NSO kémszoftverének ügyében kitört megfigyelési botrány kezelésére, amelyben részt vesznek a védelmi iparág exportengedélyeiért felelős honvédelmi minisztérium, a külügyminisztérium, az igazságügyi minisztérium, a külföldi hírszerzést végző Moszad, a katonai hírszerzés, illetve más ügynökségek képviselői.

Forrás: nekohn.hu; Fotó: calcalistech.com (képernyőfelvétel)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!