Pesti Srácok

Az ellenzék fellép a nemzeti konzultáció ellen, mégis igyekeznek lemásolni

Az ellenzék fellép a nemzeti konzultáció ellen, mégis igyekeznek lemásolni

A nemzeti konzultáció kiváló eszköz arra, hogy két kormányzati ciklus között kikérje az emberek véleményét a kormány fontos, nehéz döntések meghozatalát igénylő kérdésekben – fogalmazott Szolomayer Balázs Az igazság órájában, az Alapjogokért Központ és a Karc FM közös műsorában. Szolomayer Balázs és Tóth Erik, az Alapjogokért Központ vezető elemzői voltak Czirják Imre szerkesztő-műsorvezető vendégei a legutóbbi adásban, amelyben többek között szó esett a nemzeti konzultációról, Jakab Péter összeszólalkozásáról egy valódi melóssal, valamint arról is, hogy egy transznemű sportoló csak azért szerezne érmet a tokiói olimpián, hogy elégethesse az USA zászlaját.

– fejtette ki Tóth Erik. A vezető elemző kifejtette: azért támadják sokat az ellenzéki pártok a konzultációt, hogy csökkentsék annak jelentőségét és az általa biztosított többlet legitimáció mértékét is. Szolomayer Balázs szerint álságos a konzultáció elleni fellépése az ellenzéki pártoknak, mert ők maguk is rendszeresen igyekeznek másolni ezt a politikai innovációt, inkább kevesebb, mint több sikerrel.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Szolomayer Balázs. Tóth Erik arra hívta fel a figyelmet, hogy a Jobbik elnöke az utóbbi hetekben rendre hasonló, provokatív akciókkal igyekszik magára irányítani a választók figyelmét.

A Bolond lyukból nevű rovatban arról esett szó, hogy az egyik amerikai transznemű sportoló el akarja égetni az Egyesült Államok zászlóját, ha megnyeri az olimpiai számot, amelyben elindul, hogy így tiltakozzon a Trump-adminisztráció transzneműekkel szembeni, állítólagos negatív diszkriminációja ellen.

– jegyezte meg Szolomayer Balázs. Tóth Erik hozzátette:

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Ujvári Sándor

Ajánljuk még

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Magyar Péter láttán még a Duna is irányt változtatott (videó)

Ps TV 2024 szeptember 22.
Árad a Duna. Mielőtt még valaki félreértené, a válasz nem, ez nem egy újabb péniszirigységgel küzdő politikus jelmondata, hanem a rögvalóság. Az árvíz elleni védekezés komoly összefogást igényel, így most a legtöbben a gátakon pakolják a homokzsákokat. Munka közben persze akad idő néhány tökéletesen beállított, profi fotóra is, amelyek nyilván csak azért születtek, hogy önkénteskedésre ösztönözzék a még nem önkénteskedő embereket. Elfogadjuk. Ez egy ilyen világ. Megértjük, ha készül néhány kép, de a 452 kép/óra egy picit talán már túlzás. Piros pont annak, aki kitalálja, ki készítette a legtöbb "digitális tartalmat" a gátakon folyó munkálatokról. Bizonyára nem Magyar Péter az. Kacsintás, kacsintás.

A római Pannonia sorsa a hunoktól a magyarokig – Honi felderítés (Videó)

Ps TV 2024 május 24.
Néhol térdig érő, de zömmel inkább a föld alá temetett falcsonkok maradtak ránk a római korból – na meg egy név, amely sokkal többet jelent nekünk, magyaroknak, mint a többi korabeli provincia: Pannónia. Mi történt ezzel a területtel a római uralom szertefoszlásakor, amikor germánok, hunok, aztán megint germánok masíroztak rajta, majd az avarok vették birtokba? Mekkora pusztítás érte, hogyan enyészett el az egykori római élet itt, és mit láthattak még az épületekből városokból, gazdaságból a X. századi magyarok, amikor az államuk végleg megtelepedett itt? Fehér Bence klasszika filológus–történésszel néztük át a folyamatot, ahogy egy latin földrajzi név a magyarok országaként épült be a nemzettudatunkba.

Az Akta – Többségbe kerültek a migránsok Bécs több kerületében (Új oknyomozó videóműsor a PS-en!)

Ps TV 2023 július 31.
Égető témákkal, provokatív, szókimondó riportokkal rajtol a PestiSrácok.hu új oknyomozó riportműsora, Az Akta. A műsorban Füssy Angéla és Neugebauer Viktor nem kerülgetik a forró kását, hanem in medias res vágnak a téma sűrűjébe, garantáltan olyan ügyeket tárva az olvasók elé, amelyek sokunknak megemeli majd a vérnyomását... A riporter páros elsőként Bécs azon részébe látogatott, ami ma már sokkal inkább emlékeztet valamilyen arab ország külvárosára, mint az osztrák fővárosra. Az egykor nyüzsgő, színes, valóban multikulturális polisz lézengő, munkanélküli bevándorlók és drogterjesztő bandák tanyája lett, ahol nem üresen puffogtatott frázis, hogy fehér ember nem mer sötétedés után az utcára menni. Mindennapossá váltak az erőszakos bűncselekmények, a rendőrök egész nap cirkálnak és gyűjtik be az elkövetőket, de mi sem változik. Az agresszívan terjedő iszlám vallás mindeközben a keresztény értékeket fenyegeti. Vajon visszafordítható-e még a folyamat, vagy az elhibázott osztrák migrációs politika végképp megpecsételte a szebb időket látott világváros sorsát? Erre a kérdésre is kereste a választ Az Akta Wien–Favoritenben.