Pesti Srácok

Bocsánatot kért a Magyarországot "térdre kényszeríteni" akaró holland miniszterelnök a katasztrofális járványkezelés miatt

Bocsánatot kért a Magyarországot "térdre kényszeríteni" akaró holland miniszterelnök a katasztrofális járványkezelés miatt

Valószínűleg jobb helyzetben lenne ma Hollandia, ha a miniszterelnök, Mark Rutte legalább annyit foglalkozik az elmúlt hetekben hazája járványügyi adataival, mint a magyar pedofilellenes törvénnyel. Úgy talán elkerülhető lett volna az a kínos szituáció, hogy 2 héttel a nyitás után újra szigorítania kell Hollandiának a megugró esetszámok miatt. A miniszterelnök bocsánatot kért választóitól, ez azonban valószínűleg kevéssé vigasztalja azokat, akik a túl korai nyitás következményeit nyögik.

A Diepresse.com számolt be arról, hogy a holland miniszterelnök elismerte, hogy kormányával hibát követtek el, amikor június végén feloldották a korlátozásokat.

- ismerte be Mark Rutte, akinek az elmúlt hetekben nem ez az első "tévedése", hiszen emlékezhetünk, hogy igen éles kampányt folytatott a magyar pedofilellenes törvény kapcsán is.

PestiSracok facebook image

Ilyen intenzív ideológiai hadjárat mellett pedig nagyon úgy tűnik, hogy a hazai ügyekre már nem maradt energia, aminek választói isszák meg a levét: a holland kormány pénteken újabb szigorításokat jelentett be, mivel annyira megugrott a fertőzöttek száma. A holland helyzetről szintén beszámoló 444 szerint emiatt a klubokat és diszkókat újra bezárták, a vendéglátóhelyek is csak éjfélig maradhatnak nyitva, és a fesztiválokat is lefújták. A szórakozóhelyek így gyakorlatilag csak két hétre lehettek nyitva, mielőtt újra becsukták volna őket.

Hollandiában egyébként egészen elképesztő súlyossággal tombol a járvány, a legutóbbi adatok szerint 7000 új fertőzöttet regisztráltak, ami döbbenetes adat, tekintve hogy hétszer több, mint amit az egy hónappal korábbi adatok mutattak. A brutális adat annak is "köszönhető", hogy az ország nagyon lemaradt az oltási programmal, a lakosság 40 százalékát sem oltották még be. Ennek tudatában, és a "delta variáns" térhódítása közepette hirdetett nyitást Rutte kormánya.

A pénteki sajtótájékoztatón ennek ellenére Rutte és az egészségügyi miniszter még tagadták, hogy hibát követtek volna el a korai nyitással, de a miniszterelnök most emiatt is bocsánatot kért.

Forrás: Diepresse/444, Fotó: MTI/EPA-KEYSTONE/Laurent Gillieron

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!