Pesti Srácok

Deák Dániel: a lehallgatásokról szóló hírek semmilyen módon nem bizonyítottak

null

Az ATV Egyenes Beszéd című műsorának vendége volt Deák Dániel politikai elemző, aki az izraeli kémszoftverrel történt állítólagos lehallgatásokkal kapcsolatban felhívta a figyelmet arra, hogy a baloldali média először tényként közölte, hogy a kormány végzett lehallgatásokat, majd mindezt feltételes módú megfogalmazásra változtatta, tehát a hírt közlő médiumok is elismerik, hogy nincsenek konkrét bizonyítékok az izraeli kémszoftver ügyében.

Deák Dániel szerint ez azért lényeges, mert kiderült, hogy a kormány ellen megfogalmazott vádak semmilyen módon nem bizonyítottak, amit a hírt folyamatosan napirenden tartó médiumok is elismernek. Az elemző szerint nem mellékes, hogy a liberális média meglepően összehangolt módon tálalta az ügyet.

Nemzetbiztonsági ügy

Hangsúlyozta azt is, hogy nemzetbiztonsági területről van szó, nyilvánvaló, hogy ilyen ügyekről a kormány részéről semmilyen konkrétumot nem mondhatnak. Antal Attila politikai elemző, egyetemi tanár szerint beszédes, hogy az emberek részéről nincs érdemi reakció egyfajta apátia tapasztalható, mintha a társadalom hozzászokott volna az állandó megfigyeltséghez.

PestiSracok facebook image

Forrás: ATV/Mandiner; Fotó: ATV-képernyőfelvétel

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.