Pesti Srácok

Fejbe lőttek egy bűnügyi újságírót Amszterdam belvárosában

null

A hírek szerint az ismert bűnügyi riporter, Peter R. de Vries kedden este súlyosan megsérült Amszterdam belvárosában. A rendőrség azt mondta, hogy a lövöldözés áldozatát egy környékbeli kórházba szállították, és válságos állapotban van. Hollandia biztonság és terrorizmus elleni nemzeti koordinátora szerint az arab maffia is állhat a bűncselekmény hátterében – írta a Mandiner.

A tanúk azt szerint De Vriest fejbe lőtték, összesen öt lövés dördült. Egy hajléktalan látta a hatvannégy éves férfit, ahogy a földön fekszik egy vértócsában. Egy lány fogta a kezét, míg a mentők érkezését várták, és a férfi életben volt, amikor mentőbe tették. A lövöldözés este fél nyolc körül kezdődött az RTL Boulevard televízió dolgozói által használt parkolóház közelében. De Vries ugyanis gyakori vendége a műsornak, és kedden este adást tervezték vele. A televíziós műsor honlapján azt írták, hogy De Vries-t fejbe lőtték azt követően, hogy elhagyta a stúdiót.

Közel-keleti származású lehet az elkövető

A Burgernet nevű állampolgári riasztórendszer arra figyelmeztette az embereket, hogy keressenek egy barna bőrű kis termetű, karcsú testalkatú férfit, aki sötétzöld álcázó mintás kabátot és fekete kalapot visel. Figyelmeztették az embereket, hogy ne lépjenek kapcsolatba vele, ha meglátják. De Vries többek között egy Ridouan Taghi nevű kábítószerbáró elleni, Marengo-ügynek nevezett per koronatanújának, bizonyos Nabil B-nek a tanácsadójaként is tevékenykedett.

PestiSracok facebook image

– állította Hollandia biztonság és terrorizmus elleni nemzeti koordinátora.

Az arab maffia elleni per több szereplőjét is meggyilkolták már

Nabil B. ügyvédjét, Derk Wiersumot 2019. szeptember 18-án lőtték agyon amszterdami otthona előtt, miután azt állította, hogy Mark Rutte kormánya nem veszi komolyan az ő és ügyfele védelmét. Előtte ugyanis Nabil B. testvérét, Reduanot is megölték 2018. március 29-én, egy héttel azután, hogy a kormány bejelentette, hogy B. a sztártanú a Marengo-ügyben. Bekir E., akit egy rotterdami iskolában meggyilkolt egy tizenhat éves lány haláláért csuktak le szintén halálosan megfenyegette De Vries-t. A múlt héten ráadásul De Vries azt is bejelentette, hogy erőfeszítéseket tesz annak érdekében, hogy egymillió eurós jutalmat gyűjtsön bárkinek, akinek információi vannak Tanja Groen meggyilkolása ügyében, mely egy huszonhét éve megoldatlan bűntény Hollandiában.

Forrás: Mandiner; Fotó: netherlandsnewslive.com

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.