Pesti Srácok

Karácsony nincs tisztában vele, miről lehet népszavazást kezdeményezni

Karácsony nincs tisztában vele, miről lehet népszavazást kezdeményezni

Karácsony Gergely újra remekelt, ezúttal az ATV műsorában. Az Egyenes beszéd műsorvezetője a főpolgármester által beadott népszavazási kezdeményezésekről kérdezte, lévén azok között több költségvetési kérdés is szerepel, amelyekről nem lehet népszavazást kezdeményezni. A főpolgármester válaszából azonban kiderült, hogy nincs tisztában a törvényi szabályozásokkal.

Karácsony Gergely, az MSZP–Párbeszéd miniszterelnök-jelöltje több kérdést is benyújtott a Nemzeti Választási Irodának (NVB) a tegnapi nap folyamán. Ezzel kapcsolatban szintén csütörtök este az ATV Egyenes beszéd című műsorának vendége volt, ahol a műsorvezető arra is rákérdezett, hogy el fogja-e kaszálni a kérdések egy részét az NVB, ugyanis ezek költségvetési kérdést érintenek, amelyekről – a rendszerváltás óta – nem lehet népszavazást tartani. Karácsony Gergely ezzel szemben azt állította, hogy nincsenek már ilyen törvényi megkötések, de ez nem állja ki a valóság próbáját. Tehát a főpolgármester egyszerűen nincs tisztában azzal, hogy mely kérdésekről lehet és melyekről nem lehet népszavazást tartani – írja a Híradó.hu.

– mutatott rá a műsorvezető.

PestiSracok facebook image

– vetette oda Karácsony.

Forrás: Híradó.hu; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.