Pesti Srácok

Maradhatnak a "mikroadományok", csak a nagy mecénásokat kell feltüntetniük a civil szervezeteknek

Maradhatnak a "mikroadományok", csak a nagy mecénásokat kell feltüntetniük a civil szervezeteknek

A "mikroadományokból" tengődő ellenzéki sajtó napok óta siratja magát (ismételten), miután napvilágot látott egy kormányrendelet, miszerint a civil szervezeteknek, az egyesületeknek és alapítványoknak ezentúl fel kell tüntetniük, hogy kitől mennyi pénzt kaptak, ezeket az adatokat pedig el kell küldeniük az illetékes hatóságoknak éves bontásban. Legfrissebb posztjában azonban cáfolta a sajtószabadságot elsirató szólamokat Orbán Balázs, aki közösségi oldalán azt írta: az 500 ezer forint alatti adományok felajánlása a jövőben is ugyanolyan feltételek mellett lesz biztosított.

Az államtitkár bejegyzésében arról tájékoztatott mindenkit: a kormány a rendelet módosításával egyértelművé fogja tenni, hogy az eddigiekhez képest ugyanolyan feltételek mellett lesz biztosított a jövőben is az 500 ezer forint alatti adományok felajánlása, miközben a nagyobb összeget adományozók esetében erősödik az átláthatóság követelménye. A rendelet a fenti kritizált pont mellett azt is előírja, hogy az adományozó nevét kell megjelölni akkor is, ha cégtől, vagy egyéb szervezettől érkezik az adomány. Ezekben az esetekben meg kell jelölni, ki áll az adományozó mögött, a cégeknél pedig a legalább 25 százalékban tulajdonosok neveit kell elküldeni a kormánynak. Ez vélhetően továbbra is érvényben marad, vagyis a nagy mecénásoknak ezentúl vállalniuk kell adományaikat.

Forrás: Facebook; Fotó: ngo.com

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!