Pesti Srácok

Rétvári Bence: kilenc új anyag került fel a tiltott dizájnerdrogok listájára

Rétvári Bence: kilenc új anyag került fel a tiltott dizájnerdrogok listájára

A nyár fokozott veszélyeket jelent a dizájnerdrogok terjedése szempontjából, ezért kiemelten fontos, hogy az eddig tiltólistán szereplő mintegy háromszáz anyag mellett kilenc új is felkerült a büntethető anyagok közé – közölte Rétvári Bence, a KDNP alelnöke csütörtökön az MTI-vel. A droglaborok és a bűnüldöző hatóságok között folyamatos a verseny, ezért fontos az új szerekre való gyors reagálás – tette hozzá.

– hangsúlyozta a kormánypárti politikus, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, rámutatva arra: a magyar büntető törvénykönyv határozott és szigorú fellépést biztosít a hatóságok számára a kábítószerrel kapcsolatos bűncselekmények elkövetőivel szemben. Rétvári Bence kifejtette, hogy Magyarországon 2015 óta a tiltott szerek listáját miniszteri rendelet határozza meg, így a hatóságok gyorsabban és rugalmasabban tudnak reagálni az újonnan megjelenő szerekre. A magyar szabályozás lényege, hogy a tiltólistára nem a konkrét kábítószer kerül fel, hanem annak úgynevezett törzsképlete; ezáltal a későbbiekben forgalomba kerülő, de ugyanazon anyagot tartalmazó újabb változatok is automatikusan büntethetővé válnak. Hozzátette: a büntetés mellett a megelőzésre is milliárdos összegeket fordít a kormány, hogy minél szélesebb körben hívja fel a figyelmet a kábítószerek káros hatásaira. Nemcsak a nemzeti alaptantervnek része a kábítószerek okozta ártalmak bemutatása, de a gyermekvédelmi szakellátási intézmények, a gyermek- és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer is többletforrásokat kapott drogmegelőzési célból, illetve 2018 szeptemberétől bevezették az iskolai szociális segítést, mint szolgáltatást – írta.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott Rétvári Bence.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!