Pesti Srácok

Szivárványos léggömbbel tiltakoznak NGO-k a Parlament előtt a gyermekvédelmi törvény ellen

Szivárványos léggömbbel tiltakoznak NGO-k a Parlament előtt a gyermekvédelmi törvény ellen

Az Amnesty International Magyarország és a Háttér Társaság csütörtökön délelőtt egy óriási szivárványos szívvel tiltakozik a Parlament előtt a pedofiltörvény hatályba lépése ellen – olvasható a Népszavában. Demeter Áron, az Amnesty International Magyarország emberi jogi szakértője a Népszavának nyilatkozva elmondta, hogy még mindig nem tudni, mi számíthat a homoszexualitás népszerűsítésének vagy megjelenítésének, és azt sem tudják, hogy elvihetik-e az iskolai zaklatással kapcsolatos programjaikat azokba az iskolákba, ahova hívják őket.

A jogszabály szerint csak regisztrált civil szervezetek tarthatnak felvilágosító előadásokat, de a civil szervezet szerint még nem derült ki, hol és milyen feltételekkel lehet regisztrálni. Demeter Áron szerint a pedofiltörvény célja nem is igazán a jogalkalmazás, hanem üzenetértéke van, ami öncenzúrára sarkall. Az Amnesty és a Háttér Társaság ezért csütörtök délelőtt ezért egy óriás szivárványos szívvel fog tiltakozni a Parlament épülete előtt a törvény hatályba lépése ellen – írta meg a Népszava. A gyermekvédelmi törvényként is ismert jogszabály ügyében várhatóan csütörtökön foglal állást az Európai Parlament, miután szerdán baloldali EP-képviselők hisztériakampányba kezdtek a témában.

Forrás: Népszava; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!