Pesti Srácok

Biden elszólta magát: élő adásban mondta ki, hogy utasításokat követ (Videó!)

Biden elszólta magát: élő adásban mondta ki, hogy utasításokat követ (Videó!)

Kínos jelenetre került sor az amerikai elnök csütörtöki sajtótájékoztatóján, Joe Biden ugyanis elszólta magát és kimondta a nyilvánvalót: utasításokat követ. Joggal merülhet viszont fel a kérdés, mégis ki rángatja dróton az Egyesült Államok elnökét.

Joe Biden amerikai elnök csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján válaszolt újságírói kérdésekre a kabuli terrortámadásokkal kapcsolatosan, az esemény azonban ezúttal nem az amerikai haderők kivonása miatt volt kellemetlen számára – írja a Híradó.hu. Órákkal a repülőtér közelében történt öngyilkos merényletek után, amelyek legalább 13 amerikai katona halálát okozták, Biden megtörte csendet, és komor üzenetet intézett az amerikai néphez.

– kezdett bele mondandójába az elnök. A kínos elszólás után joggal merül fel a kérdés, hogy vajon milyen háttérhatalom rángatja dróton az Egyesült Államok elnökét.

PestiSracok facebook image

Biden ezután úgy tűnt, hogy eltért a forgatókönyvtől, amikor az NPR tudósítója, Franco Ordoñez, majd a RealClearNews riportere, Philip Wegmann tehette fel kérdéseit a sajtótájékoztatón, amelyen a Fox News riporterével, Peter Doocyval is szóváltásba keveredett. Ezzel azonban már nem tudta semmissé tenni a sajtótájékoztató elején elhangzott állítását, amelynek nyomán joggal merül fel a kérdés: vajon ki irányítja az Egyesült Államok elnökét?

Forrás: Híradó.hu; Fotó: Képernyőfotó

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!