Pesti Srácok

Kiskorú lányokat futtatott Bécsben egy magyar bűnbanda

Kiskorú lányokat futtatott Bécsben egy magyar bűnbanda

Kiszolgáltatott helyzetben lévő lányokat futtatott Bécsben egy négyfős magyar bűnbanda. Elvették a megkeresett pénzüket és magukra költötték, vagy hazaküldték a családjuknak. A banda tagjai 2017 év tavaszától mintegy négy hónapon át két, gyermekotthonba nevelkedett kislányt kényszerítettek prostitúcióra.

A bűnbanda egy 14 és egy 15 éves, gyermekotthonból megszökött lányt vitt el magával Bécsbe még húsvétkor, ahol a Prater szórakozónegyedben kellett prostituáltként dolgozniuk. Eleinte a két lány azt hitte, hogy a bevételük felét megtarthatják, de ebben tévedtek. A bandatagok folyamatosan irányították és a felügyeletük alatt tartották őket. Mivel nem beszélték a nyelvet és helyismerettel sem rendelkeztek, esélyük sem volt a tiltakozásra. Amikor az egyikük nem akart dolgozni, megverték és megfenyegették. A bandatagok mindössze 2,5 hónap alatt 1 millió forintot utaltak haza, a lányok többi bevételét magukra költötték. A bíróság első fokon a banda tagjait társtettesként a sértett kiszolgáltatott helyzetét kihasználva erőszakkal, fenyegetéssel, szexuális cselekmény végzése céljából, tizennyolcadik életévét be nem töltött személy ellen, több ember sérelmére elkövetett emberkereskedelem miatt négy és hat év közötti fegyházbüntetésre ítélte. Az ügyészség elfogadta az ítéletet, a négy tag és a védőik azonban fellebbeztek. A Debreceni Fellebbviteli Főügyészség álláspontja szerint az ítélet megalapozott, ezért azt javasolják, hogy a másodfokú bíróság hagyja azt helyben. Az ügyben a Debreceni Ítélőtábla bírója fog dönteni.

Forrás: Origo; Fotó: Képernyőkép

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!