Pesti Srácok

Polt Péter: a politika megpróbál behatolni a független intézmények életébe, de ezt figyelmen kívül kell hagyni

null

Az ügyész nem elítélni akar valakit, hanem az objektív igazságot keresi – hangsúlyozta Polt Péter a Magyar Jogász Egyletnek adott interjújában. A legfőbb ügyész a szervezet fennállásának 150. évfordulója alkalmából ezzel a gondolattal idézte fel Kozma Sándor, a modern ügyészség alapítójának munkásságát. A XIX. század végének kiemelkedő jogásza a szervezet működésének alapelvét így foglalta össze: az ügyész nem üldöz, hanem nyomoz, nem prekoncepcióval dolgozik, hanem a valós tényeket, az igazságot keresi.

– fogalmazott Polt Péter, aki az 1989 utáni ügyészségről azt mondta: az mentes a politikai befolyástól, független az Igazságügyi Minisztériumtól, szakmai munkáját pedig a bíróságok ítélik meg, hiszen a bíró mond véleményt a vádról. Polt Péter az Alkotmánybíróság 2004-es határozatát, és annak beemelését az Alaptörvénybe kulcsfontosságúnak tartja az ügyészség függetlensége szempontjából. Mint fogalmazott, a politika megpróbál behatolni a független intézmények életébe, de ha olyan alkotmányos garanciák védik azokat, mint Magyarországon az Alaptörvény, akkor a szakmai döntések nem vitathatók politikai szempontok szerint.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá. Az ügyészség sokrétű tevékenységéről szólva Polt Péter a nyomozati tevékenységet, a nyomozás felügyeletét, a büntetésvégrehajtás felügyeletét, a közérdekvédő tevékenységet emelte ki; utóbbival kapcsolatban a fogyasztóvédelmet, a környezetvédelmet, a gyermekek jogainak védelmét hangsúlyozta. Kérdésre válaszolva kitért arra is, hogy az ügyésznek ma is korlátozottabb a nyilvánosság előtti szereplése, mint a védőnek, terheltnek, aki tulajdonképpen – kisebb törvényi korlátokkal – bármit mondhat. Ugyanakkor a legfőbb ügyész fontosnak tartja, hogy – nem egyes ügyekben, hanem általánosságban – az emberek tájékozottabbak legyenek az ügyészségről. Ezért is kezdett nyitni a szervezet, keresett új kommunikációs megoldásokat és próbál a hétköznapok nyelven beszélni az ügyészi munkáról, az egyes jogesetek általános tanulságairól.

A teljes interjú megtekinthető itt.

Forrás: ugyeszseg.hu

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.