Pesti Srácok

Úgy tűnik, csak blöff volt Karácsony vétója az atlétikai vb kapcsán

Úgy tűnik, csak blöff volt Karácsony vétója az atlétikai vb kapcsán

Elég hamar lebukott a blöffjével Karácsony Gergely, aki a héten jelentette be, hogy megvétózná az atlétikai vb-t, mert úgy sejti, hogy nem a szája íze szerint fog alakulni a Diákváros ügye. Ezután a DK is bejelentette, hogy még hamarabb és még jobban szeretné megvétózni a projektet. Gyurcsány és Karácsony egy csendes csörtét vívott a Facebookon, de a bábmester nem hagyta annyiban a lázadást: Gy. Németh Erzsébet közreműködésével a DK napvilágra hozta, hogy Karácsony valószínűleg csak blöffölt a vétóval. A főpolgármesternek ugyanis se akarata, se hatásköre meghozni ezt a döntést.

A főpolgármester tegnap jelentette be, hogy megvétózza az atlétikai vb-t, ugyanakkor a hvg.hu szerint a fővárosnak nem célja, de még csak nem is hatásköre lemondani az eseményt. Mint azt a lap írja, bár a főpolgármester valóban eljuthat az atlétikai világszervezethez, a gyakorlatban a magyar kormány az egyetlen érintett politikai résztvevője a szervezésnek. Vagyis bár Karácsonynak a miniszterelnöki kampányban jól jönne előhozakodni a Fudan-üggyel, valójában hosszú távon csak magát járatja le, ahogy ez most történt.

A HVG ugyanis rámutat, hogy a főváros DK-s alpolgármestere, Gy. Németh Erzsébet szerda éjjel nyújtott be közgyűlési előterjesztést, amelyben arra kérte a testületet, hogy vonja vissza a fővárosi hozzájárulást a világbajnoksághoz, majd a soron következő ülésen terjessze elő a főpolgármester az intézkedés jogi előírásait. Gy. Németh a hvg.hu-nak azt mondta: az előterjesztés előtt beszélt a főpolgármesterrel, aki azonban reggel a saját ötletként állt elő a tervekkel. A lap úgy értesült, ugyan tudatták a főpolgármestert, egyeztetésről nem volt szó a felek között, Karácsony pedig élére akart állni a témának, amelyet már korábban is képviselt. Az esetről egyébként Gyurcsány Ferenc, a DK pártelnöke is írt a Facebookon:

PestiSracok facebook image

A hvg.hu szerint egyébként a főváros közvetlenül nem tehet semmit, az atlétikai vb-ről szóló megállapodás ugyanis az Atlétikai Világszövetség, a Magyar Atlétikai Szövetség és a magyar kormány között született meg, így annak szervezésébe közvetlenül nem szólhat bele Budapest.

Forrás: HVG/ATV

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.