Pesti Srácok

Visszakerült a kereszt a székesfehérvári Országalma tetejére

Visszakerült a kereszt a székesfehérvári Országalma tetejére

Lapunk is beszámolt róla, hogy augusztus 22-én, pénteken egy huszonkét éves férfi megrongálta a székesfehérvári Országalmát. A férfit még aznap elfogták, a székesfehérvári önkormányzat keddi közleménye szerint pedig azóta a megrongált emlékművet is helyreállították.

Az önkormányzat közleménye szerint Nyakas Pál kőfaragó mester restaurálta és helyezte vissza a keresztet a helyére. A ragasztó teljes száradásáig egy rögzítő elemet is elhelyezett mellette, ennek eltávolítását követően, várhatóan szerdán kerülhet vissza a víz is a szobor körüli medencébe. A javítási munkát szervező városgondnokság szerint a helyreállítási munkáknak, valamint a víz leeresztésének és visszatöltésének együttes költsége meghaladta a nettó 113 ezer forintot. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken közölte, hogy egy 22 éves budapesti férfi ellen védett kulturális javak körébe tartozó tárgy, régészeti lelőhely, műemlék vagy régészeti lelet megrongálása miatt büntetőeljárást indult. Az esetről a közterület-felügyelet munkatársai tettek bejelentést a rendőrségen, miszerint a Városház téren található emlékmű tetejére felmászott valaki, és lefelé jövet letörte a keresztet. Cser-Palkovics András (Fidesz) polgármester közösségi oldalán közölte, hogy éjfél után egy többtagú társaság egyik tagja – feltehetőleg nem rongálási szándékkal – felmászott az Országalmára, majd ott megcsúszva leesett, belekapaszkodva és ezzel magával rántva a város egyik jelképének számító köztéri alkotásról a keresztet. A rongáló nem sérült meg esés közben, és nem tanúsított ellenállást sem, a közterület-felügyelővel megvárta a rendőrség helyszínre érkezését.

Forrás: MTI; Fotó: Facebook

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!