Pesti Srácok

Volner Párt: Karácsony visszahozná Gyurcsány megszorító politikáját

Volner Párt: Karácsony visszahozná Gyurcsány megszorító politikáját

Karácsony Gergely vissza szeretné hozni főnöke, a Gyurcsány Ferenc éveire jellemző megszorító politikát, és jelentős adóemelésre készül – jelentette ki a Volner Párt elnöke kedden sajtótájékoztatón Budapesten. Volner János szerint Karácsony Gergely hatalomra kerülve vissza kívánja állítani a többkulcsos személyi jövedelemadó (szja) magasabb adókulcsait. Így egy olyan magyar, aki valamivel az átlag felett keres, arra számíthat, hogy több tízezer forinttal kevesebbet vihet haza – közölte Volner János. Ugyanakkor azt is nyilvánvalóvá tette, hogy kőkeményen megadóztatná a vállalkozásokat, hiszen nem ért egyet a hazai alacsony adókulcsokkal.

Volner János szerint Karácsony egyetért a minimumadó amerikai ötletével, vagyis Magyarországon megemelné a magyar vállalkozói adók mértékét, amelyek jelenleg a legalacsonyabbak Európában. Továbbá új gazdasági programjában nyilvánvalóvá tette, hogy zöld adókat és illetékeket, illetve vagyonadót vezetne be, ami újabb sarcot jelentene a magyar lakosság számára – sorolta. Arról is szólt: Karácsony Gergely támogatja az Európai Bizottság zöld tervét, ami ezer forintos benzinárat, a fosszilis energiahordozókra kivetett büntetőadót eredményezne, amelynek nyomán jelentősen megugranának a háztartási rezsiköltségek is. A Volner Párt ezzel szemben elutasítja a megszorító gazdaságpolitikát. Abban hisznek, hogy a magyar vállalkozások alacsony adóterhelés mellet teremthetnek itthon jól fizető munkahelyeket – mondta Volner János.

Forrás: MTI ; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!