Pesti Srácok

Az ellenzék bezzegromániájában száz írástudatlan rendőrt rúgnak ki, Bukarestben!

Az ellenzék bezzegromániájában száz írástudatlan rendőrt rúgnak ki, Bukarestben!

Bezzegromániában az oktatás úgy tűnik mégsem annyira erős, mint ahogy azt a magyarországi ellenzék képzeli. Maga a bukaresti polgármester számolt ugyanis be róla, hogy a román fővárosban száz helyi rendőrt kellett elbocsájtani, mert mint kiderült, nem tudnak írni és olvasni.

A 6. az egyik legnépesebb bukaresti kerület, olyan 330 ezren laknak ott. A kerületi városháza alárendeltségébe tartozó helyi rendőrség kötelékében 400 alkalmazott szolgálta a köz javát. Eddig, vagyis tegnapig, amikor is a kerületi önkormányzati testület elfogadta, hogy a helyi rendőrségi állások egynegyedét leépítik. A helyi rendőrség átszervezése száz állás megszüntetésével jár, vagyis száz helyi rendőrt elbocsátanak – tudta meg a Főtér.ro. Ciprian Ciucu (PNL) 6. kerületi polgármester az intézményi reformok szükségességére hivatkozott, amikor megindokolta a leépítéseket. Azonban kicsit felszalad az ember szemöldöke, amikor az elöljáró azt is elmondja, miért van szükség a reformokra:

– mondta a polgármester. Magyarán: a helyi rendőrök jelentős része sötét bunkó. A maradó 300 helyi rendőrt pedig tanítani fogják, megismertetik velük a törvényeket, és azt is, hogyan kell kommunikálni a polgárokkal, vagy hogyan kell helyesen írni. A helyi rendőröknek járó igen jó bérkiegészítések miatt egy csomó nem oda illő figura is állományba került, miután csúszópénzzel lefizették a kulcsembereket, ez pedig szégyent hoz az intézményre – árulta el Ciucu annak a titkát, hogy mégis hogyan vehettek fel ilyen felkészületlen embereket. A polgármester szerint ez a helyzet máshol is, nem csak a bukaresti 6. kerületben.

PestiSracok facebook image

Forrás: Főtér.ro; Fotó: szekelyfold.ma

Ajánljuk még