Pesti Srácok

Erdő Péter: az Eucharisztikus Kongresszus fontos üzenetet képviselt korunk egyháza számára

Erdő Péter: az Eucharisztikus Kongresszus fontos üzenetet képviselt korunk egyháza számára

Elutasítás helyett a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszuson tapasztalt szelíd egységet szorgalmazott Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek beszédében, aki a vértanú Szent Istvánról elnevezett, a római magyarok templomaként ismert bazilikában mutatott be misét vasárnap.

Erdő Péter a napi evangéliumi szakaszhoz fűzött homíliájában a krisztusi közösségről beszélt. Úgy vélte, bátran ki kell mondani, hogy Krisztus egyháza nem zárható földi határok közé. Hozzátette, hogy a Krisztussal való kapcsolatot tekintve senki sem lehet közömbös: személyes kapcsolatról van szó. Van, aki találkozik Krisztussal, van, aki elutasítja, de ilyenkor nem létezhet semlegesség. Kijelentette: amikor egy szervezethez, közösséghez tartozunk, akkor Jézus fontosabbnak tekinti az emberi viselkedés lényegi tartalmát, mint a címkét vagy az elnevezést.

– mondta Erdő bíboros. Hálát adott a szeptember 5. és 12. között Budapesten rendezett 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért (NEK), amelyet a magyar katolikus egyház története felejthetetlen eseményének nevezett.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki a bíboros.

A Mindszenty József bíboros egykori címtemplomaként ismert Santo Stefano Rotondo-bazilikában bemutatott misén Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke, Német László megyéspüspök, a vajdasági Nagybecskereki Egyházmegye főpásztora, az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) egyik új alelnöke, Tóth Tamás, az MKPK titkára, Kocsis Fülöp görög katolikus érsek, metropolita, valamint a Rómában szolgáló magyar papok koncelebráltak. A misén többek között részt vett Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára.

Forrás: MTI; Fotó: iec2020

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!