Pesti Srácok

Brüsszel birodalmi törekvéseinek is gátat szabnának a Békemenet szervezői

Brüsszel birodalmi törekvéseinek is gátat szabnának a Békemenet szervezői

Csizmadia László, a CÖKA elnöke a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában kifejtette, hogy az eddigieknél nagyobb szabású Békemenet megszervezésén dolgozik a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány. Rámutatott, hogy Brüsszel „saját demokrácia” létrehozására, birodalmi gyakorlat bevezetésére törekszik, amelynek gátat kell szabni. Az október 23-i esemény többek között ezt a célt szolgálja.

Elmondta azt is, hogy szerettek volna találkozni a LIBE-bizottság küldöttjeivel a Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány (CÖKA) képviselői is, ám a brüsszeli testület, amely azért érkezett Magyarországra, hogy a jogállamiság megvalósulását tanulmányozza, illetve hogy mérlegelje egy hazánk ellen indítandó eljárás lehetőségét, nem reagált a kezdeményezésre.

Birodalmi gyakorlat bevezetése folyik

Cszizmadia szerint a bizottság magatartása leképezi a brüsszeli irányítású EU teljes stratégiáját. Úgy fogalmazott, a kettős mércét alkalmazó Nyugat egyfajta „magándemokrácia” kialakításán dolgozik, ami szemben áll a valódi demokrácia gyakorlatával. Sőt véleménye szerint egyfajta birodalmi gyakorlat bevezetése folyik, amit a szovjet uralmat megélt közép-európai országoknak nem nehéz észrevenniük. Csizmadia László elmondta, a CÖKA ezért is szervez különösen látványos és nagyszabású békemenetet idén október 23-ra.

PestiSracok facebook image

Forrás: Kossuth rádió; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.

Kész Chicago! - Egymást dobták fel Az Akta kamerája előtt a háborúzó ercsi romák

‎PS Riport 2024 szeptember 12.
Ercsibe látogatott az Akta stábja - arra a Budapesttől fél óra távolságra fekvő településre, amit a helyi cigány családok háborúi és viselt dolgai miatt a magyar Chicagónak is tartanak. Néhány hete éppen azzal kerültek a hírekbe, hogy több tucatnyian estek egymásnak fényes nappal, puskákkal, pisztolyokkal, vascsövekkel. A történtek után a rendőrök 15 főt őrizetbe is vettek. Hogy mi történt arról merőben mást állít a két érintett népes család - mindegyik a másikat állítja be a támadónak, a felelősnek és nem csak annak. Az Akta stábját mind a két család, Baloghék és Gomanék is fogadták és beszéltek. Felvételeket, videókat adtak.