Pesti Srácok

Kossuth-szobrot avattak New York államban

Kossuth-szobrot avattak New York államban

Az amerikai–magyar diplomáciai kapcsolatok századik évfordulója, valamint a közelgő október 6-i nemzeti gyásznap alkalmából ünnepélyes keretek között felavatták szombaton Kossuth Lajos mellszobrát a New York állambeli Buffalóban.

Pásztor István, Magyarország New York-i főkonzulja, B. Nagy Péter, a magyar diaszpóráért felelős különmegbízott konzul, Forgách Péter, Magyarország buffalói tiszteletbeli konzulja, továbbá James J. Maher, a Niagara Egyetem rektora közösen avatták fel az alkotást. Magyarország New York-i Főkonzulátusának tájékoztatása szerint a Niagara Egyetem központi épülete mellett elhelyezett szobor egyrészt Kossuth Lajos 1852. május 22-én, a Niagara-vízesésnél tett látogatásának állít emléket, másrészt a XIX–XX. században az Egyesült Államokba emigrált magyarok előtt tiszteleg. Mint írják, Kossuth Lajos volt a második személyiség az amerikai történelemben, aki kiérdemelte "a nemzet vendége" címet.

– áll a közleményben. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával megvalósult szobor avatásán B. Nagy Péter azt mondta: a szoborállítás kapcsán soha nem látott – államokat átívelő – összefogás valósult meg a helyi magyar közösségen belül. James J. Mahernek Áder János köztársasági elnök a magyar–amerikai oktatási, illetve kulturális kapcsolatok fejlesztése, valamint a buffalói magyarság identitásának és kultúrájának megőrzése érdekében végzett munkája elismeréseként a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozta. Az elismerést Pásztor István főkonzul adta át a Niagara Egyetem rektorának.

PestiSracok facebook image

Forrás: MTI; Fotó: hungarianfreepress

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!