Pesti Srácok

Jóváhagyták az első koronavírus elleni tablettát az Egyesült Királyságban

null

Először Nagy-Britanniában kapott zöld utat az amerikai Merck és a Ridgeback Biotherapeutics által közösen kifejlesztett molnupiravir tabletta, ami mérföldkő lehet a koronavírus-járvány kezelésében. A brit gyógyszerfelügyelet azoknál engedélyezte a tabletta használatát, akiknél enyhe és mérsékelt tünetek jelentkeznek, és legalább egy olyan rizikófaktor is fennáll náluk, mint a túlsúly, az idős kor, a diabétesz vagy valamilyen szívbetegség.

A vírus reprodukcióját akadályozó gyógyszert a tünetek kialakulása után öt napon belül el kell kezdeni szedni, hogy a legjobb hatást érje el, napi kettőt írnak majd fel belőle – ismertette a BBC. Az Egyesült Királyság egyelőre 480 ezer adagot rendelt. Első körben oltott és nem oltott betegeknek is adják majd, aztán a hatékonyságáról élesben gyűjtött saját adatok alapján döntenek a további beszerzésekről – áll a cikkben. Sajid Javid egészségügyi miniszter méltatta a kezelés várható hatásait a leginkább veszélyeztetettek esetében. Brit szakértők azonban kiemelték: a gyógyszer nem váltja fel a koronavírus ellen hatékony védőoltásokat, ezt azok melletti kezelésként tervezik használni.

Forrás: ATV; Fotó: lefigaro.fr

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.