Pesti Srácok

Szijjártó: fontos cél a magyar vállalatok külföldi beruházásainak támogatása

Szijjártó: fontos cél a magyar vállalatok külföldi beruházásainak támogatása

Fontos cél, hogy az évtized végére a magyar cégek külföldi beruházásokból legalább annyi forrás kerüljön vissza a magyar gazdaságba, mint amennyi profitot a külföldi vállalatok Magyarországról kiutalnak – jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken, Oroszországban.

A tárcavezető kiemelte, hogy a kormány ennek érdekében minden szükséges döntést meghozott: az Eximbank hitelei, a Külgazdasági és Külügyminisztérium vissza nem térítendő támogatásai biztosítják a beruházások finanszírozási hátterét.

– közölte. Szijjártó Péter látogatást tett a Sanatmetál Kft. magyar egészségipari cég három éve létrehozott obnyinszki gyárában, amelyben most újabb kapacitásfejlesztés zajlik 1,3 milliárd forint értékben. Ennek keretében az üzemet új térdprotézis-komponens gyártósorral bővítik. Így az itt előállított termékek helyi gyártásúnak minősülhetnek majd, és újabb értékesítési csatornák nyílnak meg az orosz és az eurázsiai piacokon egyaránt. Beszédében hangsúlyozta, hogy a magyar gazdaság az elmúlt tíz évben jelentősen megerősödött.

PestiSracok facebook image

– fogalmazott. Mint mondta, ezt a "folyamatos beruházási rekordok" bizonyítják, amelyek lendülete a tavalyi rendkívül nehéz évben is kitartott. A miniszter szerint ahhoz, hogy hazánk az új világgazdasági korszak nyertesei közé tartozzon, "sok csatát kell megnyerni" a külföldi vállalatok magyarországi beruházásai és a magyar cégek külföldi terjeszkedése terén egyaránt. Aláhúzta, hogy utóbbi projektek egyik fontos célpontja Oroszország, amellyel Magyarország "pragmatikus, kölcsönös tiszteletre alapuló együttműködést" alakított ki.

– tette hozzá. A látogatáson Mihail Murasko orosz egészségügyi miniszter és Farkas József, a vállalat ügyvezetője is részt vett.

Forrás: MTI; Fotó: Szijjártó Péter Facebook-oldala

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!