Pesti Srácok

Adománygyűjtő vonalon keresztül is lehet támogatni a Covid-árvákat

Adománygyűjtő vonalon keresztül is lehet támogatni a Covid-árvákat

A koronavírus-járvány miatt árván vagy félárván maradt gyerekek megsegítésére létrejött Regőczi Alapítványt lehet támogatni a 1357-es adománygyűjtő vonalon – közölte az egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

Soltész Miklós - aki a Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács elnöke is - a műsorban elmondta: "békeidőben" a hat legnagyobb hazai karitatív szervezet - a Katolikus Karitász, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat, a Magyar Vöröskereszt, a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet, a Magyar Református Szeretetszolgálat és a Baptista Szeretetszolgálat - alkotja a Karitatív Tanácsot, amely veszélyhelyzet idején Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanácsként végzi a munkáját.

A karácsony előtti időszakban működik a karitatív szervezetek "saját" adománygyűjtő vonala, de a 1357-es közös adománygyűjtő vonalon - a nemzeti összefogás vonalán - is várják az adományokat, az oda érkező felajánlásokat a köztársasági elnök és felesége által életre hívott Regőczi Alapítvány kapja - ismertette. Hozzátette: a Regőczi Alapítványt támogatja a közmédia "Jónak lenni jó!" adománygyűjtő kampánya is.

Soltész Miklós emlékeztetett, a Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács idén három kiemelt területen dolgozik: az egyik a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos segítségnyújtás, ebből "ágazott le" a Regőczi Alapítvány, amelyet a karitatív szervezetek is támogatnak, a harmadik terület pedig a horvátországi földrengés áldozatainak segítése.

PestiSracok facebook image

Az államtitkár beszélt arról is, hogy a kisebb adományok mellett egyre több cég, jómódú ember támogatja a karitatív és civil szervezetek munkáját, és a fiatalok is szívesen vállalnak önkéntes feladatokat.

Forrás, fotó: MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!