Pesti Srácok

Győri Enikő: Az EU-bizottság jogot sért, diszkriminatív szabotázsakciót követ el - Beismerték, miért nem kapunk helyreállítási pénzeket (Videó!)

Győri Enikő: Az EU-bizottság jogot sért, diszkriminatív szabotázsakciót követ el - Beismerték, miért nem kapunk helyreállítási pénzeket (Videó!)

Beismerték, amit eddig hárítottak, hogy az LMBTQ-lobbi miatt nem férhet hozzá hazánk a helyreállítási alap forrásaihoz, mert nem engedjük be a szexuális propagandát az iskoláinkba – hangsúlyozta szerda este közösségi oldalán az igazságügyi miniszter, aki a fideszes EP-képviselőnek, Győri Enikőnek a videóját ajánlotta követői figyelmébe.

Varga Judit Facebook-bejegyzésében rámutatott, hogy Brüsszel ideológiai okok miatt megszegi a jogi normákat.

PestiSracok facebook image

– vetette fel a kérdést a miniszter, aki Győri Enikő bejelentését ajánlotta követői figyelmébe.

– jelentette ki Győri Enikő, a Fidesz uniós parlamenti képviselője az MTI-nek szerdán, Strasbourgban nyilatkozva. A képviselő asszony elmondta azt is, hogy legutóbbi személyes beszélgetésére Gentilonival a decemberi Ecofin-ülésen került sor, ahol a biztos kijelentette: nincs, mert nem is lehet kapcsolat a nemzeti kompetenciába tartozó pénzügyi következményekkel nem bíró ügyek és a helyreállítási források között.

– szögezte le Győri Enikő. Mint mondta, a bizottság felrúgta a 2020 decemberében az uniós tagállami vezetők között kötött paktumot, amely a brüsszeli bizottság jóváhagyásával született. Az egyezség szerint addig nem indítják el a jogállamisági mechanizmust, amíg az uniós bíróság el nem dönti, hogy az megfelel-e az uniós jognak. Emlékeztetett: Magyarország még 2021 májusában, az elsők között nyújtotta be nemzeti helyreállítási tervét, és aktívan részt vett a bizottsággal tartott konzultációkban. A magyar helyreállítási terv jó úton haladt az elfogadás felé, és a tárgyalásokban a magyar gyermekvédelmi törvény elfogadását követően lépett fel patthelyzet.

– nyomatékosította a fideszes EP-képviselő.

Forrás: Facebook, MTI; Fotó: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!