Pesti Srácok

Rákositól kölcsönvett szlogennel kampányol évek óta az ellenzék

Rákositól kölcsönvett szlogennel kampányol évek óta az ellenzék

Fizessenek a gazdagok! Ismerős szlogen? Igen, ezzel plakátolták tele a Facebookot az ellenzék megmondóemberei az utóbbi években. Ezt a bölcsességet pedig nem máshonnan kölcsönözték, mint Rákosi Mátyás azonos című pamfletjéből. Az ideológiai örökség eddig is világos volt, mindenesetre most már nyilvánvalóvá tették, hogy a baloldal nem tagadja meg kommunista gyökereit.

Nem tagadja meg szellemi örökségét az egykori KISZ-titkár vezette baloldal: egy facebookos híroldal talált rá arra a Rákosi pamfletre, ami a magát jobboldalinak nevező miniszterelnök mögött összeállt ellenzék egyetlen érdemi programja,

PestiSracok facebook image

A szlogennek egyébként anélkül is eléggé vérkomcsi csengése van, hogy ezt tudnánk, hiszen Margaret Thatcher óta tudjuk, hogy a szocialisták – de főleg a kommunisták – mindig a más pénzéből akarnak gazdálkodni, és előbb-utóbb ki is fogynak belőle. Hát ezt próbálná meg az ellenzék is meghonosítani: padlássöprés, kisajátítás. Azt pedig majd ők megmondják, hogy ki a kulák, ismerős recept.

Mindez pedig azért is pikáns, mert éppen a minap akarta Tordai azzal megvádolni Orbán Viktort, hogy úgy tekerte Rákosi Mátyás egyik nyilatkozatát, hogy az passzoljon a „Magyarország előre megy, nem hátra”- szlogenhez. Csakhogy az eredeti Rákosi idézet nem egészen így szólt.

A baloldal „Fizessenek a gazdagok!” című igéje azonban egyenesen egy Rákosi pamfletről származik, ahogy az a képeken is látszik. A régi kommunista taktika ismét működésben: vádold meg az ellenfeledet azzal, amit te csinálsz.

Forrás, fotók: Facebook

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!