Pesti Srácok

Tömegesen záratná be a kórházakat a baloldal (Videó)

Komáromi Zoltán, a baloldal egészségpolitikusa nemrég kórház- és osztálybezárásokat ígért, ha hatalomra kerülne a baloldal. Most párttársa, a DK-s László Imre is azt nyilatkozta: kevesebb kórház is elég lenne Magyarországon. Eközben Márki-Zay Péter, a baloldal jelöltje veszélyes egészségügyi elképzeléseit ismerteti folyamatosan a közvéleménnyel, fűszoknyás felszolgáló lányokkal és indiai szemműtétekkel. És persze vizitdíjjal, kórházi napidíjjal, magánosítással – vagyis fizetős egészségügyi ellátással.

A kórházak bezáratásának kérdésében teljes egyetértés van a baloldalon: Komáromi Zoltán, László Imre és Márki-Zay Péter is annak szükségességét hangoztatják. László Imre tavaly az ATV műsorában azt nyilatkozta, hogy soknak találja a magyarországi kórházak számát.

– mondta a DK-s politikus, aki a megoldást abban látja, ha csak kilencven-száz kórház működne az országban. László Imre párttársa, Komáromi Zoltán nemrég azt a víziót vázolta fel, hogy tíz-tizenöt egészségügyi centrumot hoznának létre országszerte és megszüntetnék azokat a szülészeteket, ahol évente kevesebb mint ötszáz csecsemő jön világra – emlékeztet az Origo. Erre jön Márki-Zay legújabb kijelentése, ami csak tetézte a dolgokat, ugyanis a baloldal miniszterelnök-jelöltje szerint még orvos sem kell a szüléshez, ha meg szemműtétre lenne szükségünk, utazzunk Indiába. Emellett a Gyurcsány-korszak példáját követve visszahozná a vizitdíjat, a kórházi napidíjat és magánosítaná a kórházakat.

PestiSracok facebook image

Forrás: Origo; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!