Pesti Srácok

Városháza-ügy – Karácsony elismer, a főváros tagad, melyikük hazudik?

Városháza-ügy – Karácsony elismer, a főváros tagad, melyikük hazudik?

Karácsony Gergely hétfőn, a Városháza eladásával kapcsolatban létrehozott vizsgálóbizottsági ülésen kijelentette: minden fővárosi cégvezető kapott jutalmat, még az a Barts J. Balázs is, aki a kapcsolódó hangfelvétel tanúsága szerint dobra verte volna a főváros legdrágább épületét. A főpolgármester állításának némileg ellentmond, hogy a Magyar Nemzetnek a Főpolgármesteri Hivatal már letagadta a vagyonkezelő jutalmazását, vagyis a főpolgármester szavainak ellenkezőjét mondták.

Karácsony Gergely főpolgármester a Városháza-ügyben felállított fővárosi vizsgálóbizottság legutóbbi ülésén határozottan azt állította, hogy Barts J. Balázst, a fővárosi vagyonkezelő cég vezetőjét év végi jutalomban részesítette a főváros. Karácsony úgy fogalmazott, hogy az összes cégvezető kapott jutalmat, ha pedig egy vezető nem alkalmas a jutalomra, ki kell rúgni.

– hangsúlyozta a főpolgármester.

PestiSracok facebook image

Ennek kapcsán a Magyar Nemzet megkereste a Főpolgármesteri Hivatalt; arra voltak kíváncsiak, mennyi jutalmat kapott Barts. Azt a választ kapták, hogy tavaly Barts 2021-ben nem kapott jutalmat, így adódik a kérdés, ki hazudik: a hivatal vagy a főpolgármester. A lap szerint a hivatal rendre titkolózik a számukra kényelmetlen kérdésekben. A Magyar Nemzet január első napjaiban közérdekű adatigényléssel fordult hozzájuk, hogy megtudják, tavaly év végén milyen összegben osztottak ki jutalmat a fővárosban; a Főpolgármesteri Hivatal erre még nem válaszolt. Mint ismert, Barts J. Balázs – más normális munkahelyekkel ellentétben, ahol kirúgták volna egy ekkora botrány után – mindössze egy írásbeli fegyelmit kapott a főpolgármestertől.

– írta akkor a főváros. Karácsony kiállt Barts mellett; azt állította, csőbe húzták, amikor hangfelvételt készítettek róla.

Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!