Pesti Srácok

Álhírt közölt a Bloomberg: "élőben" közvetítették Ukrajna lerohanását

Álhírt közölt a Bloomberg: "élőben" közvetítették Ukrajna lerohanását

Fatális hibát vétett az amerikai Demokrata Párthoz kötődő Bloomberg: a hírportál élő közvetítésében adta le Ukrajna orosz megszállását, ami azonban nem történt meg. A cikket csak fél óra elteltével törölték. A téma kapcsán a Kreml szóvivője feszültségkeltéssel vádolta meg az amerikai hírügynökséget.

A New York-i székhelyű, a Demokrata Párthoz húzó Bloomberg hírügynökség pénteken közzétett a honlapján egy cikket, amelynek címe:

– írja az Origo a New York Post alapján. Természetesen az egész hazugság: a portál egy álhírt közölt le. A cikket csak harminc perccel később távolították el, majd a portál kezelői kiadtak egy közleményt, amelyben megpróbálták megmagyarázni a hibát. Azt mondták, hogy "nagyon sajnálják a történteket", a cikket véletlenül élesítették, és azért írták meg, mert többfajta forgatókönyvre számítottak. Az ugyanakkor a magyarázkodásból nem derül ki, hogy mégis miért vett egy fél órát igénybe, amíg eltávolították az álhírt egy ilyen nagy hírügynökségnél, és addig miért nem vette észre senki, hogy ekkora hibát vétettek. A Bloomberg az álhírrel ugyanis egy valós háború veszélyét kockáztatta.

PestiSracok facebook image

Orosz részről Dmitrij Peszkov, az államfői hivatal, a Kreml szóvivője reagált a történtekre. Peszkov véleménye alapján a Bloomberg "baklövése", miszerint Oroszország lerohanta Ukrajnát, tökéletesen demonstrálja a Washingtonból, Londonból és más európai fővárosokból érkező agresszív stílusú kommunikációt, amelyek szítják a feszültséget. Az orosz szóvivő szerint az ilyesmik helyrehozhatatlan károkat okozhatnak. Peszkov végezetül hozzáfűzte:

Forrás: Origo; Fotó: Képernyőfotó/Twitter

Ajánljuk még

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.