Pesti Srácok

Fidesz: a baloldal megszorításokat és nyugdíjcsökkentést hozna

Fidesz: a baloldal megszorításokat és nyugdíjcsökkentést hozna

A Fidesz szerint a baloldal csak megszorításokat, fizetős egészségügyet, nyugdíjcsökkentést és rezsiemelést hozna az időseknek. Horváth László, a Fidesz szóvivője keddi videónyilatkozatában arra szólította fel követőit, hogy állítsák meg a baloldalt április 3-án. A kormánypárti politikus felhívta a figyelmet arra, hogy a következő napokban érkezik a 13. havi nyugdíj, ami a baloldal miniszterelnök-jelöltjének nem tetszik, ahogy a rezsicsökkentés és az élelmiszerárstop sem.

– hangoztatta Márki-Zayról szólva.

Horváth László szerint a választások közeledtével a baloldal fűt, fát ígér a nyugdíjasoknak, mint 2006-ban Gyurcsányék, akik szintén végig ígérgették, végig hazudták a választási kampányt, aztán kormányra kerülve megszorításokat vezettek be, elvettek egyhavi nyugdíjat és háromszorosára emelték a gáz árát. A Fidesz szóvivője úgy vélte: a mostani ígérgetést és a baloldal valós szándékait azonban lépten-nyomon leleplezik a miniszterelnök-jelölt elszólásai. Márki-Zay Péterre utalva hozzátette: ő böszmeségnek, szédítésnek nevezte a 13. havi nyugdíj visszaadását, és szerinte az államnak csak egy minimális nyugdíjat kellene fizetnie. Hozzátette: a baloldal miniszterelnök-jelöltje azt is megüzente a nyugdíjasoknak, hogy az az igazi rezsicsökkentés, ha kevesebb áramot, vizet és gázt használnak, és szerinte hiba volt a vizitdíj és a kórházi napidíj eltörlése, valamint nyíltan beszélt arról, hogy szerinte jó irány, hogy idős emberek halnak meg a járványban, mert neki és a baloldalnak így nagyobb esélye van a hatalom megszerzésére.

PestiSracok facebook image

– jelentette ki Horváth László

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PS

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!