Pesti Srácok

Emberkereskedelem miatt ítéltek el egy párt, akik egy kiskorú lányt kényszerítettek prostitúcióra

Emberkereskedelem miatt ítéltek el egy párt, akik egy kiskorú lányt kényszerítettek prostitúcióra

Jogerősen tíz, valamint nyolc év szabadságvesztéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy férfit és egy nőt, akik egy 16 éves lányt kényszerítettek prostitúcióra. A vádlottakat emberkereskedelemben találta bűnösnek a táblabíróság – közölte a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség helyettes szóvivője csütörtökön.

A jogerős ítélet szerint a 26 éves férfi szálláslehetőséget biztosított a nevelőszüleitől elszökött, pénzzel és lakhatási lehetőséggel nem rendelkező 16 éves lánynak, majd az odaköltözését követő néhány napon belül megpróbálta őt rávenni arra, hogy a szolnoki lakásban prostitúciós tevékenységet végezzen, amit a kiskorú lány visszautasított. Erre a férfi megrángatta, két órára bezárta a lakás egyik szobájába és bántalmazással fenyegette meg azért, hogy rávegye a prostitúcióra, amelybe a lány végül beleegyezett. Miután a férfi élettársa visszaköltözött a lakásba, közösen felügyelték és irányították a kiskorú lány prostitúciós tevékenységét, amelyre akarata ellenére, bántalmazással és fenyegetéssel vették rá egy hónapon keresztül. A férfi és a párja elvették a lány bevételét.

A táblabíróság döntésével – a főügyészség indítványával egyezően – a kerítés és gyermekprostitúció kihasználása helyett emberkereskedelemnek minősítette a vádlottak bűncselekményét, és súlyosította az első fokon eljáró Szolnoki Törvényszék által rájuk kiszabott öt- és kétéves szabadságvesztést.

Forrás: MTI; Fotó: Getty Images (illusztráció)

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!