Pesti Srácok

Köves Slomó: érdemes végiggondolni, mennyire volt felelőtlen a Jobbik brand

Köves Slomó: érdemes végiggondolni, mennyire volt felelőtlen a Jobbik brand

Köves Slomó szerint érdemes végiggondolni, mennyire volt felelőtlen a Jobbik brand és ezen keresztül a közéletben általuk képviselt ideológia legitimálása a baloldali pártok részéről – mondta ezt Z. Kárpát karlendítéses videója kapcsán az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija.

A Jewish Voice című amerikai zsidó lap online felületén Régi Jobbik új palackban címmel jelent meg írás, amelynek szerzője a Jobbik antiszemitizmusával foglalkozik. A cikket jegyző Kertész Martin kifogásolja, hogy az ellenzéki összefogás listájának kilencedik helyén egy antiszemita nézeteket valló politikus, Z. Kárpát Dániel szerepel. A szerző egy videót is beágyazott a cikkbe, amelyen a Jobbik alelnöke jól láthatóan náci karlendítést végez, majd nevetni kezd. Z. Kárpát a Telexnek úgy reagált:

Róna Tamás, a Magyarhoni Zsidó Imaegylet elnöke viszont aggasztónak nevezte, hogy „az antiszemitizmus a balliberális oldalon képviselethez juthat az Országgyűlésben”. Köves Slomó, az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija pedig a Mandinernek azt mondta: a Jobbik megalakulásától kezdve pártprogramszinten hirdette a rasszizmust és antiszemitizmust, és az évek alatt annak közéleti szimbólumává vált.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozta Köves Slomó. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség vezető rabbija a napokban Olaf Scholz német kancellárhoz intézett nyílt levelében felvetette: Németországban elképzelhető lenne-e, hogy az ellenzéki szövetség listavezetője a zsidó származású tagok számát latolgassa a jelenlegi magyar kormánypártban.

Emlékezetes: a zsidók listázására a Magyar Országgyűlés kapcsán korábban Gyöngyösi Márton, a Jobbik jelenlegi EP-képviselője, majd a napokban a kormánypártokra utalva Márki-Zay Péter, a baloldal miniszterelnök-jelöltje tett kijelentést.

Forrás: Mandiner; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!