Pesti Srácok

Többmilliós bírságot kaptak magyarországi genderlobbista szervezetek

Többmilliós bírságot kaptak magyarországi genderlobbista szervezetek

Patrióta szervezetek beadványai nyomán kaptak sokmilliós bírságot LMBTQ-szervezetek – adta hírül közös közleményében a Hatvannégy Vármegye Mozgalom (HVIM), a Hozz Világra Még Egy Magyart Mozgalom és a Nemzeti Jogvédő Szolgálat (NJSZ). Tizenhat genderlobbista szervezetre összesen kilencmillió forintos bírságot szabott ki a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).

A vasárnapi országgyűlési választással együtt megtartott gyermekvédelmi népszavazáson érvénytelen szavazásra buzdított számos genderlobbista NGO, ezért kapták a bírságot.

– közölték a patrióta szervezetek, megjegyezve, hogy a „jogvédő” szervezetek valójában „jogvétő” szervezetek, hiszen a kampányuk jogellenes volt, és ezt az NVB a lehető legnagyobb bírság kiszabásával nyomatékosította. Barcsa-Turner Gábor (HVIM), Dr. Gaudi-Nagy Tamás (NJSZ) , Budaházy Edda (Hozz Világra Még Egy Magyart), a Mi Hazánk Mozgalom és több vármegyés vezető nyújtott be kifogást az NVB-hez, az érvénytelen szavazásra buzdító hirdetéseket bizonyítékként csatolva. Kérték a jogsértés megállapítását és bírság kiszabását. A beadványokban hivatkoztak az NVB egy korábbi megállapítására, miszerint:

PestiSracok facebook image

A Bizottság az április 8-ai ülésén hozott határozataiban megállapította a jogsértést, és az indítványoknak helyt adva három esetben elrendelte a maximális, esetenként 3 millió forintos bírság kiszabását. Így a népszavazás érvényességét aláásó legfőbb bűnösök, a Háttér Társaság és az Amnesty International Magyarország 3–3 millió forintos bírságot kaptak. Egy szintén jogsértő, érvénytelen szavazásra buzdító, sok szervezet által aláírt közlemény miatt összesen 16 szervezetnek kell szintén 3 millió forintot megfizetnie. A megbírságolt szervezeteken túl a Nemzeti Jogvédő Szolgálat kifogására a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) terhére is megállapította a Bizottság a jogsértést. Az Amnesty, a TASZ és a Háttér Társaság mellett az alábbi szervezetek részesültek pénzbírságban:

  • Artemisszió Alapítvány
  • Atlasz Leszbikus, Meleg, Biszexuális Transznemű és Queer Sportegyesület
  • Labrisz Leszbikus Egyesület
  • Magyar Aszexuális Közösség
  • Magyar Helsinki Bizottság
  • noÁr mi vagyunk! Nonprofit Kft.
  • Ökotárs Alapítvány
  • PATENT Patriarchátust Ellenzők Társasága
  • Prizma Transznemű Közösség
  • Szimpozion Egyesület
  • Szivárványcsaládokért Alapítvány
  • Szivárvány Misszió Alapítvány
  • Társaság a Szabadságjogokért
  • Transvanilla Transznemű Egyesület

A közleményt kiadó szervezetek történelmi jelentőségűnek nevezték a döntést:

Mint írják, erről tanúskodik a népszavazás több, mint 3,5 millió „nem” szavazata az LMBTQ lobbi szándékainak elutasítására.

– tették hozzá.

Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.