Pesti Srácok

A Karácsony stábjából örökölt magyar és amerikai „szakértők”, továbbá a pártok szúrták el a baloldal kampányát MZP szerint

A Karácsony stábjából örökölt magyar és amerikai „szakértők”, továbbá a pártok szúrták el a baloldal kampányát MZP szerint

Nem én döntöttem a napi kampánykérdésekben, hanem már sok kampányt levezető magyar és amerikai kampányszakértők (akiket a Karácsony-stábból örököltünk), valamint a hatpárti napi értekezlet, ahol én nem voltam jelen – így mentegetőzött közösségi oldalán Márki-Zay Péter, aki képtelen feldolgozni, hogy egykori szövetségesei és a baloldali sajtó őt okolja a választási kudarcokért. A baloldal láthatóan nem tette még túl magát a katasztrófán. A „külföld” meg láthatóan elengedte MZP kezét – nem vele képzelik el a ráfordulást az ötödik kétharmadra.

Terjedelmes cikkben taglalta a napokban a Direkt36 az ellenzéki kampány összeomlásának okait. A baloldal bukott miniszterelnök-jelöltje a közösségi oldalán reagált az általa igazságtalannak tartott megállapításokra.

– így indította panaszos hangvételű posztját MZP, aki fájlalta, hogy az általa eddig oly nagyra tartott újságíróstáb az ő nyakába varrta a baloldal kudarcait.

PestiSracok facebook image

– jegyezte meg MZP, aki hiányolta a cikkből a pozitívumokat és részletesen leírta, mi minden maradt ki a szóban forgó anyagból.

– kezdte a pozitívumok felsorolását a hódmezővásárhelyi polgármester, aki bevallotta, hogy négy éven át kitartóan hitt az ellenzéki összefogásban, ám ez a modell nem működött.

– ismerte el a bukott miniszterelnök-jelölt, aki szerint nem a fenti okok, hanem például a „fideszes propagandagépezet” tehet az ellenzék csúfos választási eredményéről.

– írta Márki-Zay.

– panaszolta Márki-Zay, aki korábbi nyilatkozatai során azt mondta, ha a NATO kéri, kötelességünk magyar honvédeket küldeni Ukrajnába, miközben Ukrajna nem is tagja a NATO-nak.

– mutatott rá a baloldalon belül dúló belharcokra.

– mentegetőzött a Direkt36 cikkét pontosítani kívánó Márki-Zay Péter.

– magyarázkodott Márki-Zay.

Forrás: Facebook; Fotó: Index

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!