Pesti Srácok

Elismerték a terrorizmus vádjával meghurcolt székelyek hősies helytállását

Elismerték a terrorizmus vádjával meghurcolt székelyek hősies helytállását

Három év után veheti át Beke István és Szőcs Zoltán a Vasvári Pál-díjat. A Romániában politikai okokból bebörtönzött fiataloknak eddig nem volt lehetősége átvenni a rangos elismerést, szabadulásuk után azonban most erre is lehetőség nyílt - írja a magyarnemzet.hu.

– tájékoztatta a Magyar Nemzetet a Vasvári Pál Polgári Egyesület és az Emberi Méltóság Tanácsa. Emlékeztettek arra, hogy a székely politikai foglyok kiszabadítása érdekében annak idején többen felléptek, Fejér László (RMDSZ) szenátor és Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság volt elnöke, az Emberi Méltóság Tanácsa jelenlegi vezetője Klaus Johannis román államfőhöz fordult kegyelmi kérvénnyel. A szenátor, a volt főbíró és Bajkai István, a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője több ízben meglátogatta a börtönben az ártatlanul elítélt fiatalokat. Felhívták a figyelmet arra, hogy a budapesti székhelyű, anyaországi és erdélyi vezetésű Vasvári Pál Polgári Egyesület közgyűlése 2019-ben döntött úgy, hogy a Vasvári Pál-díjat Beke Istvánnak és Szőcs Zoltánnak adományozza. Felkérték idősebb Lomnici Zoltánt, a Vasvári Pál-díj korábbi kitüntetettjét, hogy adja át a politikai foglyoknak az elismerést. Ezt a börtönben nem tehette meg, csupán a kitüntetés fotóját mutathatta meg Beke Istvánnak és Szőcs Zoltánnak.

PestiSracok facebook image

– hangsúlyozták. Rámutattak, hogy a székely politikai foglyok kiszabadulása végre lehetővé tette az elismerés személyes átadását.

– közölték. Hozzátették: a megkésett díjátadással fejet hajtanak a két hazafi áldozatvállalása előtt.

Forrás: magyarnemzet.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!