Pesti Srácok

Fábry: Fletó besúgóként tevékenykedett

Fábry Sándor az ATV egyik podcastjában vendégeskedett, ahol nemcsak az új darabját promótálta, hanem szó esett politikáról, és Gyurcsány Ferenc neve is felmerült.

Interjút adott az ATV Húzós című podcastjában Fábry Sándor, ahol az új darabjának promótálása mellett a politikáról, valamint Gyurcsány Ferenc volt szocialista miniszterelnökről is szó esett. Az ismert műsorvezető kiemelte, hogy ő politikailag mindent 1956-hoz képest véleményez, így Gyurcsány Ferencet is, aki ugyan akkor még nem élt, de későbbi állásfoglalása '56-ellenes. Fábry Sándor szerint Gyurcsány Ferenc függetlenített KISZ-titkár, besúgó volt Pécsett. A KISZ pedig annyira lekötötte, hogy az iskolába se járt be, ellenben besúgóként tevékenykedett, és komoly adatgyűjtést folytatott, például a bázisközösségekkel kapcsolatban. Mint kiderült, erre nincs bizonyíték, de Fábry szerint Pécsen mindenki ezt beszélte.

– fogalmazott a műsorvezető, aki az utóbbi években politikailag már kevésbé aktív, mint a Gyurcsány-éra alatt volt.

PestiSracok facebook image

Forrás: ATV; Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.