1956
Egy cseppet sem érdekli Magyar Péter brüsszeli haverjait, hogy mit és miért ünnepeltünk március 15-én
Onnan lehet tudni, hogy az EP-ben Magyar Péter pártcsaládjának fogalma sincs arról, hogy mi lenne jó a magyaroknak, hogy Weberéknek halvány fogalmuk sincs a magyarokról, a magyar néplélekről, és úgy általában arról, hogy történelmi tapasztalataink tükrében mi az, amire mi, magyarok, igazán vágyunk – és úgy látszik, A Kicsi sem tud nekik súgni ezügyben. Amúgy meg honnan is tudnák, ha még azzal sincsenek tisztában, amit egyébként hivatalból tudniuk kellene, ha nem is fejből, de a brüsszeli irodába kiakasztott hivatalos naptárból lelesve: azt például, hogy mit ünnepelnek a magyarok március 15-én. A brüsszeliek szerint az ’56-os forradalom évfordulóját. Tegyük hozzá, magasról teszünk rá, hogy tudják-e, de legalább húznák meg magukat, ha már mindenhez is buták és tudatlanok. Szilveszter
Vidám és borús szilveszterek. Az elmúlás és az újra kezdés ideje. Gyerekként 1956 év végére emlékszem, a Móricz Zsigmond Körtéren, a Gellért-hegyen a házak ablakaiban mindenhol égtek a gyertyák, a mécsesek. Igazi passzív rezisztencia volt, az érzéseket, a tehetetlen dühöt, a némaságot az égő gyertyák sárga fénye fejezte ki. Nem volt heje-huja aznap éjjel-igaz addig sem volt-, a jövőtől való félelem telepedett rá Magyarországra, sok tízezren továbbra is útra keltek a nyugati határ felé. Ezerkilencszázötvenhét első napja ugyanolyan szürke, egybemosódott volt, mint az előző éveké, olykor szovjet, vöröscsillagos repülőgépek húztak el Budapest felett. Az '56-osok Magyar Péter legújabb húzásáról: ötvenhat szabadságjelképét, a lyukas zászlót ne használja egy olyan párt, amely szövetségre lépett a külföldi, magyarellenes erőkkel!
„Megdöbbentett és felháborított mindannyiunkat, hogy a külföldi balliberális erőknek sikerült egy újonnan alakult magyar hataloméhes pártot maguk mellé állítani, amely az ötvenhatos lyukas zászló pártjelképként való használatával próbálja félrevezetni a gyanútlan embereket”– olvasható az '56-osok a PstiSrácok.hu-hoz eljuttatott közleményébe. A forradalom ma is élő résztvevői közleményükben elítélik a magyar nemzet egyik legfontosabb szabadságjelképének, a lyukas zászlónak kisajátítását, felidézve, 1956-ban és most is vannak olyan politikai erők, amelyek a a magyar szabadság helyett az idegen politikai érdekeket képviselik. Az aéáírók között olyan személyek is megtalálhatóak, mint Cey-Bert Róbert, forradalmár, a Varga János, Corvin közi szabadságharcos, vagy Ámon Antal, a Politikai Foglyok Szövetsége (Pofosz )elnöke. A közleményt változtatás nélkül közöljük.