Pesti Srácok

Kárpátaljai árvákat támogat Tóth Gabi és Pápai Joci segítségével a Katolikus Karitász (Videó!)

A nehéz sorsú kárpátaljai magyarok a háború kezdete óta több ezer menekültet fogadtak. A Katolikus Karitász most azok mellé a fogyatékos árva gyermekek mellé áll, akiket Nagyszőlősön fogadtak be. A karitatív tevékenységet segíti az a koncert, amelyen örömmel vállalta a fellépést Tóth Gabi és Pápai Joci. A rendezvény fővédnöke Soltész Miklós államtitkár, a Karitatív Tanács elnöke, háziasszonya pedig Szalai Vivien, a TV2 hírigazgatója.

A Katolikus Karitász támogatásával Jótékonysági koncert rendeznek száznyolcvan kárpátaljai, fogyatékos árva gyermek megsegítésére. A gyermekek belső ukrajnai menekültek, intézményüket bombatámadás érte, ezért Nagyszőlősre menekítették őket. A befogadó helyen azonban a mindennapi élethez szükséges alapvető eszközökre lenne szükségük, többek között speciális ágyra, szekrényekre. A Katolikus Karitász a koncert teljes bevételét az árvaház támogatására fordítja.

Tóth Gabi szívesen vállalta a fellépést, amivel a kárpátaljai árvákon segítenek. Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Máté János kárpátaljai magyar kezdeményezésére a Katolikus Karitász támogatásával valósul meg a koncert, melyen örömmel vállalta a fellépést Tóth Gabi és Pápai Joci. A rendezvény fővédnöke Soltész Miklós államtitkár, a Karitatív Tanács elnöke, háziasszonya pedig Szalai Vivien, a TV2 hírigazgatója. A helyszínt a Symbol biztosítja és támogatja. A jótékonysági koncert időpontja: május 29., vasárnap, 18:00. Jegyek tízezer forintos áron online rendelhetők és a helyszínen is megvásárolhatók a https://www.symbolbudapest.hu/jegyek.html webhelyen. A dalok most a száznyolcvan kárpátaljai, fogyatékkal élő, árva gyermekért szólnak majd.

PestiSracok facebook image

Forrás: Katolikus Karitász. Vezető kép: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!