Pesti Srácok

Lengyel László sem tud leállni a Fidesz-szavazók froclizásával: homo orbanicusoknak nevezi őket

null

Nagyon úgy tűnik, hogy Lengyel László még mindig képtelen megemészteni a Fidesz–KDNP kétharmados győzelmét, az emiatt benne tomboló frusztrációt pedig úgy próbálja legyűrni, hogy időnként a kormánypárti szavazókat és politikusokat minősíti. Korábban már megállapította, hogy ez a közel hárommillió ember a társadalom legnyomorultabbjai közé tartozik, a külügyminisztert pedig állatnak tartotta. Most pedig úgynevezett homo orbanicusként definiálja a fideszes választópolgárokat, akinek nincs családja, csak hasznos és haszontalan rokonai, de barátaik sincsenek, csak cimboráik. (Ráadásként felidézzük a független-objektív 444.hu Lengyel-jellemzését 2019-ből.)

A Népszava adott helyet a jogász/közgazdász végzettségű Lengyel László legújabb, kritikán aluli publicisztikájának, amiben a magát oly okosnak tartó baloldali szerző levezeti, hogy

Hozzátéve azt a bölcs megállapítást, hogy

PestiSracok facebook image

Lengyel levezette továbbá, hogy „a többség ma orbáni ember”, akik pedig a Homo kadaricus leszármazottai:

Korábban is rendesen savazott az elfogadók közé tartozó Lengyel

Mint ismert, Lengyel László már korábban is próbálta fájdalmait azzal gyógyítgatni, hogy a jobboldali szavazókat, illetve politikusokat minősítette, de legújabb írásának fényében hiábavalónak tűnnek eddigi törekvései. Két évvel ezelőtt azt mondta Szijjártó Péterről, hogy

Két évvel ezelőtt pedig megállapította:

Lengyel László, úgy tűnik, elvesztette a kapcsolatát a valósággal, és ahelyett, hogy elvtársaihoz hasonlóan az ellenzék oldalán keresné a választ arra, hogy miért nem tudnak tizenkét éve a hatalom közelébe sem kerülni, a sértegetésbe menekül újra és újra.

A Népszava szerzőjének jellemzését a továbbiakban bízzuk a 444.hu publicistájára, Szily Lászlóra: Lengyel László az a kötött mellényes ember, aki annak ellenére tud a rendszerváltás óta elismert – de legalábbis az írásaiért honoráriumot kapó – politológus-elemzőként létezni, hogy a jóslatai nemhogy nem szoktak bejönni, hanem egyszerűen soha nem jönnek be és amelyik olyan típusú, hogy létezik ellentéte, akkor annak pedig mindig az ellentéte jön be. Lengyel – akinek a leghíresebb jóslata talán az volt, hogy Boross Péter miniszterelnök nem fogja kiírni az 1994-es választásokat, hanem katonai puccsot hajt végre – emiatt kapta Tamás Gáspár Miklóstól a „fordított Kasszandra” eposzi jelzőt.

Forrás: Mandiner, 444,hu; Fotó: ATV

Ajánljuk még

A walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy engedje az LMBTQ-propagandát

NVNeugebauer Viktor Sport 2022 november 25.
A FIFA-világbajnokság első napjaiban – mint várni is lehetett – több szurkolót megszólítottak a biztonsági őrök, akik szivárványszínű vagy szivárvány mintájú ruhákat vagy kiegészítőket viseltek. De ez már nem marad így sokáig: a walesi labdarúgó-szövetség felszólította a FIFA-t, hogy lépjen közbe, és állítsa le az ilyen beavatkozásokat.

Dollárbaloldal – A CIA-ig érnek a szálak

PPestiSrácok.hu Forró drót 2022 november 25.
A baloldal választási kampányát a tengerentúlról milliárdokkal támogató Action for Democracy kapcsolatrendszere egészen az amerikai titkosszolgálatig, a CIA-ig ér – derül ki abból a jelentésből, amelyet a nemzetbiztonsági bizottság szerdán tett közzé. A jelek szerint az amerikaiak által támogatott kör kulcsszereplője a Bajnai Gordon, illetve a Ficsor Ádám nevével fémjelzett DatAdat-csoport, amely gyakorlatilag az ellenzéki kampányt lebonyolította – írja az Origo.