Pesti Srácok

Magyarországra jöhet a világ legnagyobb akkumulátorgyártója

Magyarországra jöhet a világ legnagyobb akkumulátorgyártója

Számos jel utal arra, hogy Debrecenben épülhet meg a globális akkumulátorpiac legnagyobb szereplőjének, a kínai CATL-nek a legújabb európai gyártóbázisa – számolt be róla a Világgazdaság.

A közelmúltban több nyilvános csatornán is arra utaló információk jelentek meg, amelyek szerint Magyarországon építhet gyárat a világ legnagyobb akkumulátorgyártó vállalata, a kínai Contemporary Amperex Technology Ltd. (CATL). A dél-koreai üzleti híroldal, a Bloter.net május elején részleteket is megosztott a projektről. Azt írta, hogy a CATL a nemzetközi terjeszkedése részeként egy 200 hektáros területet vásárol Magyarországon üzemtelepítés céljából. A hazai akkumulátorpiacot ismerő forrásokra hivatkozva a lap arról számolt be, hogy a létesítmény Debrecenben valósul meg és a következő európai gyártóbázisa lesz a CATL-nek. A telephely – amely mintegy 20 kilométeres távolságban lehet a kivitelezés alatt álló BMW-gyár helyszínétől – tranzakciója befejeződhetett, a régészeti feltárások is elindultak és a gyár tervezése is zajlik.

A Blotner.net a CATL magyar projektje kapcsán annak a félelmének is hangot adott, hogy a dél-koreai akkumulátorgyártók lemaradnak Kínával szemben a nemzetközi versenyben. A CATL érkezését erősíti, hogy a világ legnagyobb üzleti közösségi hálózatán, a LinkedIn-en a kínai társaság álláshirdetést adott fel, amelyben Debrecent jelölte meg a munkavégzés helyszínének. A már passzív álláshirdetésben villamosmérnököknek kínáltak teljes munkaidős pozíciót. A toborzási leírásból az is kiderült, hogy új üzem építése kapcsán keresnek munkaerőt; első körben a vízellátás és vízelvezetés, valamint a víz- és villamosenergiarendszer általános tervének elkészítéséhez.

Forrás/Fotó: vg.hu

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Tusk országa kissé szovjet, kicsit Észak-Korea, de legalább jogállam – Varga Etele és Huth Gergely a Politikai Pankrációban vitatta meg a világ helyzetét (videó)

Ps TV 2024 január 12.
2024 izgalmas évnek ígérkezik a globális politikai színtéren, és ez alól Magyarország sem kivétel. Huth Gergely, a PestiSrácok főszerkesztője és Varga Etele szabadúszó újságíró egy élénk és mélyreható vitában feszegették a közelgő változások és politikai mozgások lehetséges hatásait. Többek között a 2024-es választások globális jelentőségéről, Orbán Viktor lehetséges utódjáról és a Fidesz jövőjéről, valamint Lengyelország aktuális politikai helyzetről is beszélgettek. A adás több szempontból is kiemelkedő, mivel nemcsak az aktuális politikai tendenciákat tárja fel, hanem rámutat arra is, hogy ezek a hullámok miként formálják Magyarország és a régió jövőjét. Nézzétek meg a teljes beszélgetést!

Egy provokátor belef*sott Magyar Péter nadrágjába? (videó)

Ps TV 2024 június 26.
Amikor azt hinné az ember, hogy naprakész lehet Magyar Péter ámokfutásával kapcsolatban, a mester lapot húz a 21-re. Egészen elképesztő, hogy politikus politikai tevékenység nélkül ilyen szinten a figyelem középpontjába tud kerülni, és még ezt is elnézik neki a hívei. Az sem zavarja őket, hogy Magyar Péter, a belpesti messiás a fojtófogásban lett kivezetve egy buliból. Ha azt mondja, hogy (ez is) a Fidesz műve, elhiszik neki… mert el akarják hinni. Közben pedig fennhangon üvöltik, hogy a Fidesz csak "sorosozik"... De Magyar Péter mellett szó volt még a fociról, a szőrös csajokról és a XII. kerületi turulról, amit az új polgármester a megválasztását követően azonnal el akar vitetni.

Krisztus tudta, hogy kereszthalál vár rá, mégis bevállalta értünk – Zila Gábor a Grundban

Ps TV 2024 március 31.
A Grund húsvétvasárnapi adásában Hoppál Hunor vendége Zila Gábor, a Református Közéleti és Kulturális Alapítvány ügyvezetője volt, a témát pedig az ünnep aktualitása adta. Miért tartják a húsvétot a kereszténység egyik, ha nem a legfontosabb ünnepének? Milyen előnye származik a ma emberének Jézus kereszthalálából? Mi az emberiség válságának fő oka? A műsorban ezeken kívül felmerült még Scorsese Krisztus utolsó megkísértése című alkotásának jelentősége, a kulturális szekularizáció vallási kockázata, és Jézus posztmodern eltorzításának következménye, valamint szóba került a református egyház húsvéti készülődése is.