Pesti Srácok

Az RTL most éppen azt találta ki, hogy alig van valaki a Balatonon

Az RTL most éppen azt találta ki, hogy alig van valaki a Balatonon

Rengeteg a szabad szoba, visszaesett a forgalom és egyébként is hanyatlik a türk feudális, kriptofasiszta összeszerelő-diktatúra – legalábbis valami ilyesmi mondanivalóval sikerült szokás szerint „pártatlanul” és „objektívan tudósítani” a magyar embereket a balliberális lakájmédiában.

Természetesen minden hírnek megvan a maga igazságmagja és ha egy percre elgondolkodik az ember, akkor logikus is, hogy a tavalyi járványkorlátozásokkal terhelt év után, amikor minden bizonnyal kedvezőbb döntés volt belföldi nyaralást választani, idén sokkal többen indulnak külföldre. Eszerint tehát a ballib papagájkommandónak akár igaza is lehetne. De a probléma messze nem ez...

A probléma esetünkben azzal van, hogy ismételten úgy tálalnak egy információt, hogy annak világos, egyértelmű politikai üzenete legyen, egyúttal hergelje azokat az embereket, akik erre fogékonyak. Mert hiszen a háborús inflációval küzdő országban, ahol a reklámadó miatt besértődött „függetlenobjektív média” reggeltől estig a kormány ellen uszít, ott legkevésbé fognak a riportban megszólaló vendéglátós szavaira figyelni az emberek. Ha ugyanis arra figyelünk, akkor láthatjuk és hallhatjuk a lényeget is.

PestiSracok facebook image

– mondta Nagy Miklós, a Hotel Bonvino igazgatója. Vagyis nagyobb munka árán, de az érintettek biztosak a sikeres szezonban. Az RTL szerint viszont alig vagyunk a Balatonon...

Forrás: rtl.hu; Fotó: MTI/Lakatos Péter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!