Pesti Srácok

Egy napra eltűnik az infláció: Szent István ünnepén 350 forint lesz egy korsó sör

Egy napra eltűnik az infláció: Szent István ünnepén 350 forint lesz egy korsó sör

Inflációmentes, gondtalan ünneplést ígér az augusztus 20-i államalapítási ünnep programja. A Metropol azt írja, az állami ünnepség helyszínein olyan alacsony árakkal találkozhatunk majd, amivel az infláció óta sehol. 350 forint lesz például egy korsó vagy egy dobozos sör, 200 forint egy deci bor, és 690 fél deci minőségi pálinka. A lap úgy tudja, hogy a programokban is igyekeznek túltenni a tavalyin a rendezők.

Egy nap erejéig mondhatjuk máris, sikerül teljesen legyőzni a háborús inflációt. Méghozzá Szent István ünnepén, Magyarország talán legfontosabb piros betűs napján – írja a Metropol. A lap által közölt árlista szerint Szent István ünnepén 350 forint lesz egy korsó sör, 200 a bor decije. Egy fröccs és egy sör ára lényegében egyforma lesz, de aki az ünnep alkalmából megenged magának egy pálinkát, az sem rendül meg anyagilag: minőségi pálinkákból 690 lesz egy feles, de aki ragaszkodik a jól bevált szilvához, annak mindösszesen 590 forintot kell csak letennie a pultra.

– fogalmaz a Metropol cikke. Felidézik, hogy tavaly négy napon át zajlottak az események, augusztus 19-től egészen 22-ig. A gyerekprogramok és koncertek mellett a látványos felvonulás volt az ünnep csúcspontja. A „legnagyobb zenés showműsorok látványvilágát idéző, különleges felvonulás” az Oktogon és a Hősök tere között zajlott, „monumentális, guruló díszletekkel, installációkkal és szobrokkal, valamint sztárfellépők részvételével megelevenítve Magyarország alapításának történetét”. Akárcsak tavaly, idén is kisül majd az Ország Kenyere és kiválasztják az Év Tortáját is, de ennél többet még nem tudni az ünnepi programok részleteiről. Ami viszont már biztos: az inflációt száműzik az ünnepi programokról – jegyzi meg a lap.

PestiSracok facebook image

Fotó: MTI/Mohai Balázs

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!