Pesti Srácok

Feljelentik és lemondásra szólítják fel a DK-s alpolgármestert

Feljelentik és lemondásra szólítják fel a DK-s alpolgármestert

Nemes László, Pesterzsébet DK-s alpolgármestere feltehetőleg családi célokra használta fel az önkormányzattól kapott taxikártyát – írja a Mandiner. Buc-Horváth Gabriella, a kerület önkormányzati képviselője a lapnak elmondta: a gyurcsányista alpolgármester családi vállalatként kezeli beosztását Pesterzsébeten. A Fidesz feljelentést tesz.

Nemes László alpolgármesterként jogosult arra, hogy az önkormányzati taxikártyáját használva utazzon és intézzen el munkahelyi ügyeket, de úgy tűnik a Mandiner kedden megjelent információi szerint, hogy a pesterzsébeti polgármester-helyettes családja is szívesen használta ki eddig a lehetőséget.

– reagált a Mandiner megkeresésére Buc-Horváth Gabriella, a kerület kormánypárti képviselője. A politikus szerint egyértelmű, hogy a DK-s politikus és családja közpénzzel élt vissza, ezért lemondásra szólítják fel az önkormányzatba beépült házaspár.

PestiSracok facebook image

– számolt be Buc-Horváth Gabriella.

A Mandiner szerint a mostani ügy egy újabb szög lehet az ellenzéki összefogás pesterzsébeti koporsójában, ugyanis régóta hírlik, hogy nem működik a koalíciós munka. Volt olyan MSZP-s politikus, amelyik kilépett a frakcióból, hogy így támogassa a DK-t, azaz Gyurcsányék itt is megkezdték az MSZP leszalámizását. A Demokratikus Koalíció az LMP-vel, a Jobbikkal, a Momentummal és a Párbeszéddel alkotja jelenleg a többséget az önkormányzatban.

Forrás: mandiner.hu; Fotó: ittlakunk.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!