Pesti Srácok

Az EU 261 millió euróval támogatja az ENSZ palesztin menekülteket segélyező hivatalát

Az EU 261 millió euróval támogatja az ENSZ palesztin menekülteket segélyező hivatalát

Az Európai Bizottság 261 millió euróval (103,6 milliárd forint) támogatja az ENSZ palesztin menekülteket segélyező közel-keleti hivatalát (UNRWA) - közölte a brüsszeli testület kedden.

A hároméves időszakra szóló támogatás kiszámítható forrásokat nyújt a UNRWA számára, és lehetővé teszi a palesztin menekültek alapvető szükségleteinek kielégítését – olvasható a testület sajtóközleményében.

Josep Borrell, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője szerint az EU a UNRWA hosszútávú partnereként elkötelezett amellett, hogy továbbra is politikai és pénzügyi támogatást nyújtson tevékenységeihez.

PestiSracok facebook image

– tette hozzá.

Az Európai Unió és az UNRWA közötti stratégiai partnerség 1971-ben jött létre, hogy támogassa a palesztin menekültek humanitárius és védelmi szükségleteit, valamint elősegítsék a stabilitást a Közel-Keleten.

Az UNRWA oktatási, egészségügyi és lakhatási segítséget nyújt a Ciszjordániában, a Gázai övezetben, Kelet-Jeruzsálemben, Jordániában, Libanonban és Szíriában élő 5,5 millió, regisztrált palesztin menekültnek. A bizottság sajtóközleménye szerint pénzügyi hiányok miatt jelentős kihívásokkal küzd megbízatásának teljesítése során.

– közölte az uniós bizottság.

Az UNRWA legnagyobb adományozója, az Egyesült Államok 2018 óta fokozatosan megszüntette hozzájárulását. Tavaly áprilisban Antony Blinken külügyminiszter bejelentette, hogy az amerikai kormány azt tervezi, hogy újraindítja a palesztinoknak szánt gazdasági, fejlesztési és humanitárius segély folyósítását. Joe Biden amerikai elnök idén júliusban, ciszjordániai látogatása során 316 millió dollárt (123 milliárd forint) adományt ígért palesztinoknak. A tervek szerint az összegből 201 millió dollár UNRWA-hez kerülne.

MTI

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!