Pesti Srácok

Ezt Zelenszkij sem gondolta komolyan: menekülésre szólította fel az oroszokat, akik csúnyán visszaverték az ukrán ellentámadást

Ezt Zelenszkij sem gondolta komolyan: menekülésre szólította fel az oroszokat, akik csúnyán visszaverték az ukrán ellentámadást

Zelenszkij elnök egyre inkább úgy tűnik, hogy önmaga hatása alá került: a „nép szolgája” is kommentálta az ukrán erők ellentámadását, az elnök pedig nemes egyszerűséggel menekülésre szólította fel az oroszokat. Zelenszkij kijelentése pedig azért is tűnik elhamarkodottnak, mert az oroszok szerint már vissza is verték – súlyos veszteségeket okozva az ukránoknak – azt az ellentámadást, ami elől az ukrán elnök szerint menekülniük kellene.

Megkezdődött az ukrán csapatok ellentámadása a déli Herszon régióban, ahol a védekező oroszoknak Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt tanácsolta:

– írja a Guardian. Zelenszkij hétfő esti beszédében nem tért ki külön az ellentámadásra, de azt mondta:

PestiSracok facebook image

Azokkal, akik megadják magukat, a genfi egyezményeknek megfelelően fognak bánni – mondta az ukrán elnök, hozzátéve:

– fogalmazott.

Forrás: Guardian, Fotó: MTI/EPA/Ukrán elnöki sajtószolgálat

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.