Pesti Srácok

Humoruk azért van – Hullarészeg amerikai tisztviselőről posztolt videót az orosz külügy

Humoruk azért van – Hullarészeg amerikai tisztviselőről posztolt videót az orosz külügy

Változik a diplomáciai nyelvezet: minden valószínűséggel a régi szép időkben is előfordult, hogy a nagyhatalmak nagykövetségei némi alkohollal próbáltak hatni a riválisok képviselőire, de a közösségi média előtt azért merőben más módon éltek vissza a hasonló húzásokkal.

Meglehetősen kompromittáló videót tett közzé hivatalos Twitter-oldalán az orosz külügy a moszkvai amerikai nagykövetség egyik dolgozójáról. A felvételen az látható, amint a férfi teljesen részegen, koszos ruhában csúszkál a nagykövetség épülete felé vezető úton. Washington számára azért az megnyugtató lehet, hogy emberük bár lábra állni is alig bírt, de azért dolgozni még bement.

– kommentálták a felvételt az oroszok.

PestiSracok facebook image

Az orosz külügyminisztériumban nem mennek a szomszédba humorért. A külügyi szóvivő, Marija Zaharova például július elején így tréfálkozott: "Ezt a hírt inkább a moszkvai Donyecki Népköztársaság tér 1. szám alatt található brit nagykövetségnek kellene kommentálnia." Ezzel arra a fricskára utalt, hogy Moszkva városvezetése így nevezte el a teret, ahol London külképviselete található. "Mindenki számára nyilvánvaló, hogy a liberális rendszerek a legmélyebb politikai, ideológiai és gazdasági válságban vannak. Nagy-Britannia félig szétesett helyzete riasztó. Kormányozhatatlanság, káosz és csúcspont a szakértők által közölt főbb jellemzők. Fontos szempont, amely a helyzet teljes körű érzékeléséhez szükséges. Boris Johnsont eltalálta egy saját maga által indított bumeráng" – nyilatkozta Zaharova, majd így zárta szavait: "Erkölcs, ne törekedj Oroszország elpusztítására. Oroszországot nem lehet elpusztítani, de fogaidat kitörheted rajta és megfulladhatsz tőle."

Marija Zaharova orosz külügyi szóvivó. Fotó: MTI/EPA/Makszim Sipenkov

Forrás/Fotó: Twitter

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!