Pesti Srácok

Nem jogerősen börtönbüntetésre ítélték azt a vádlottat, aki a nyílt utcán megtámadott egy nőt Debrecenben

Nem jogerősen börtönbüntetésre ítélték azt a vádlottat, aki a nyílt utcán megtámadott egy nőt Debrecenben

Nem jogerősen két év két hónap börtönben végrehajtandó szabadságvesztésre ítélte a Debreceni Járásbíróság csütörtökön azt a 33 éves férfit, aki meg akart erőszakolni egy nőt Debrecenben. A vádlott tettét elismerte, együttműködő volt és megbánó magatartást tanúsított.

A tényállás szerint a férfi július 30-án éjszaka ittas állapotban Debrecenben, az Erzsébet utcai buszmegállóban figyelt fel a sértettre, aki telefonnal a kezében sétált a Nagyállomás felé. A vádlott elhatározta, hogy erőszakosan közösülni fog a nővel. A férfi követte a sértettet, majd hátulról átkarolta és lefogta. A támadó ráfogott a telefonáló sértett mobilkészülékére is, hogy a telefonbeszélgetést megszakítsa. Ezután a vádlott a nő nyakát megfogta, fizikai erőfölényét kihasználva felemelte a megrémült sértettet, aki sikítani kezdett. A férfi a nőt az Erzsébet utca melletti bérházak irányába akarta vonszolni azzal a szándékkal, hogy közösüljön vele. Mivel a nő a kiabálást nem hagyta abba, a férfi megijedt, a sértettet elengedte, majd elmenekült. Az eset nyilvánosságra került egy internetes közösségi oldalon, ami a rendőrség tudomására jutott, és azonnal nyomozást rendeltek el. A bűncselekmény elkövetőjét a nyomozók azonosították, majd augusztus 16-án Kecskemét közelében elfogták. Az ítélet nem jogerős, az ügyész három munkanap gondolkodási időt kért, a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. Az ügy a Debreceni Törvényszéken folytatódik

Forrás: MTI; Fotó: Police.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!