Pesti Srácok

Ferenc pápa a királynő hitét és kötelességtudatát méltatta részvétnyilvánító üzenetében

Ferenc pápa a királynő hitét és kötelességtudatát méltatta részvétnyilvánító üzenetében

Ferenc pápa a brit királyi családnak címzett részvétnyilvánító üzenetében a csütörtökön elhunyt II. Erzsébet királynő hitét és kötelességtudatát méltatta.

– áll a katolikus egyházfő táviratában.

PestiSracok facebook image

– olvasható az üzenetben.

II. Erzsébet királynőként az anglikán egyház feje volt. Először még hercegnőként látogatott el a Vatikánba 1951-ben. Királynőként már XXIII. János pápa fogadta 1961-ben. II. Erzsébet királynő 1952. február 6-án lépett az Egyesült Királyság trónjára. Utódja az eddigi trónörökös, Károly Fülöp Artúr György, aki III. Károly néven fog uralkodni.

Forrás: MTI; Fotó: MTI/AP/Alastair Grant

Ajánljuk még

Luxusvillával bővült Trippon Norbert vagyona – Brutálisan meggazdagodtak az újpesti DK-sok egy ciklus alatt (Videó)

‎PS Riport 2024 május 17.
Valójában egy fél ciklus is elég volt ahhoz, hogy mesés gazdagságra tegyenek szert az újpesti DK-sok. Miután a közbeszerzésekkel bezárólag az összes pénzügyi jogkört a gazdasági alpolgármester, Trippon Norbert hatáskörébe rendelt a képviselő testület baloldali többsége, villámgyorsan építette a DK polgármesterjelöltje saját, és a Gyurcsány-emberek vagyonát. Déri Tibor először a Momentumból átlépett a DK-ba, majd 2022-ben, egészen szokatlan módon a ciklus közepén bejelentette, nem indul többet a polgármesteri székért, tette mindezt egy hónappal luxuslakásának megvásárlását követően. Trippon azonban még ennyit sem várt: az Origo információi szerint már 2020-ban egy 200 milliós villával bővült a gazdasági alpolgármester vagyona, amelyet aztán egy nagyságrendileg 1000 milliós felújítás követett. Adódik a kérdés, hogy vajon ilyen jól fizet-e az alpolgármesteri pozíció?