Pesti Srácok

Gyurcsányék árnyékminisztere mindig is vizitdíjat akart, ez azóta sem változott

Gyurcsányék árnyékminisztere mindig is vizitdíjat akart, ez azóta sem változott

Már 2008-ban is a vizitdíj mellett kampányolt Komáromi Zoltán, a Gyurcsány-párt egészségügyi árnyékminisztere – írja az Origo. A lap cikkéből az is kiderül, hogy Gyurcsány Ferencék a mai napig nem mondtak le a fizetős egészségügy bevezetéséről.

Gyurcsány Ferencék egészségügyi árnyékminisztere nemcsak a kórházbezárásokat és egyes létfontosságú osztályok megszüntetését célzó nyilatkozataival tűnt fel a nyilvánosságban; a DK-s háziorvos már 2008-ban fő szervezője volt a vizitdíj megtartásáért indított aláírásgyűjtésnek – írja az Origo. A lap emlékeztet, hogy a vizitdíj2008.doctor.hu honlapon közzétett kiáltványukban akkor úgy fogalmaztak:

Komáromi akkor, bár egyszerű háziorvosnak adta ki magát, valójában a Gyurcsány-kormány egészségügyi minisztere által kinevezett háziorvosi szakfelügyelőként gyűjtötte alárendeltjei aláírását a vizitdíj mellett. Az Origo felhívja a figyelmet arra, hogy a honlap tanúsága szerint így is mindössze 384 orvos és 3337 állampolgár támogatta a kezdeményezést. A lap szerint a vizitdíj az orvosok nagy részét is rendkívüli módon felháborította; többen megtagadták, hogy beszedjék a pénzt a betegektől.

PestiSracok facebook image

Az ügy előzménye az volt, hogy a Gyurcsány Ferenc vezette balliberális kormány 2007-ben a költségvetési hiány csökkentéséért többek között az egészségügyben és az oktatásban is extra díjakat vezetett be. A Fidesz–KDNP akkor népszavazást is kezdeményezett a vizitdíj, a korházi napidíj és a képzési hozzájárulás megszüntetéséért, ami érvényes és eredményes volt.

Az Origo szerint a Gyurcsány-párt azonban a mai napig nem mondott le az emberek megsarcolásáról. Erre utal az is, hogy idén év elején a választási kampány hajrájában egy lapinterjúban Komáromi úgy fogalmazott: 2007-ben a vizitdíj egy jó eszköz volt arra, hogy a túlterhelt ügyeleteket, háziorvosi és járóbeteg-ellátásokat a kapacitások jobb kihasználására sarkallja.

– írják.

Forrás: Origo; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!