Pesti Srácok

Volt NATO-vezető: Putyin kétségbe van esve, de nem fog atomfegyvert használni

Volt NATO-vezető: Putyin kétségbe van esve, de nem fog atomfegyvert használni

Igencsak kétségbeesett lépéseket hoz Vlagyimir Putyin az ukrajnai háborúval kapcsolatosan – véli James Stavridis nyugalmazott tengernagy, a NATO-erők volt európai főparancsnoka (SACEUR). Ettől függetlenül a volt katonai vezető szerint Putyin nem fog atomfegyvert használni Ukrajnában – számolt be a Portfolio.

A Stavridis gondolatait idéző Hill arról ír, hogy a volt NATO-vezető értékelése szerint Putyin blöfföl csak az atomfegyverek használatával, mivel, ha valóban atomhoz nyúlna, ezzel „az egész világot teljesen maga ellen fordítaná.”

Stavridis rávilágít arra, hogy Putyin elnök egy évtizede rendszeresen fenyegetőzik atomfegyverek használatával burkolt és kevésbé burkolt módon, viszont, ha tényleg meglépné a dolgot, Iránt és Kínát, Oroszország legfontosabb szövetségeseit is maga ellen fordítaná.

Stavridis szerint a felek 6-12 hónapon belül fognak visszatérni a tárgyalóasztalhoz, addigra szerinte a NATO feladata, hogy biztosítsa, hogy a lehető legerősebb alkupozícióba juttassák Ukrajnát.

PestiSracok facebook image

Forrás: Portfolio, Fotó:MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Szergej Bobiljov

Ajánljuk még

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.