Pesti Srácok

Holland hétköznapok – Több tucat gyermeket érthetett bántalmazás egy hollandiai gyermekfaluban

Holland hétköznapok – Több tucat gyermeket érthetett bántalmazás egy hollandiai gyermekfaluban

Több gyermeket érhetett fizikai, szexuális és mentális bántalmazás az 1980-90-es években a De Glind nevű hollandiai gyermekfaluban. Ez sajnos nem meglepő, és nem is ritka eset abban az országban, ahol 1984-ig legális volt a gyermekpornográfia, sőt ahol a pedofilok még pártot is alapíthattak a kilencvenes években. Fejlett nyugat-európai erkölcsök...

A Gelderland tartományban található, több mint százéves múltra visszatekintő gyermekfaluban mintegy 120, problémás családokból kiemelt gyermek él nevelőszülőknél elhelyezve. Az Omroep Gelderland 40 személlyel készített interjút, akik közül többen arról számoltak be, hogy ott-tartózkodásuk idején gondozóik bántalmazták őket. A Dutchnews szerint a legutóbbi bántalmazást 2019-ben jelentettek a De Glindben.

A megkérdezettek közül néhányan azt mondták, hogy jelentették a gyermekfalu hatóságainak a bántalmazást, de kevés foganatja volt, és független testület sem jött létre az állítások kivizsgálására. Az egykori nevelt gyerekek arról beszéltek, hogy ütötték, leköpték, fojtogatták és szexuálisan zaklatták őket, néha több éven keresztül. A televíziós csatorna arról is beszámolt, hogy a bántalmazással megvádolt nevelőszülők közül ketten továbbra is a család- és ifjúságvédelmi szolgálatoknál dolgoznak. Az Omrope Gelderland megkereste az érintett nevelőszülőket, akik nem voltak hajlandóak nyilatkozni vagy elutasították a vádakat.

A Certified Pluryn nevű holland szervezet, amely a gyermekfalu ifjúságvédelmi feladatait látta el, az nyilatkozta, nincs tudomása arról, hogy mi történt a faluban az 1980-90-es években, a szervezet archívumában nincsenek erről feljegyzések. Azt is hozzátették, sajnálják hogy a gyermekek panaszait nem vették komolyan. Maarten van Ooijen holland népjóléti államtitkár azt nyilatkozta, hogy "sokkolták a történtek".

PestiSracok facebook image

– jelentette ki a Omroep Gelderland regionális televíziócsatornának. Hollandia és a pedofília történetéről köllégánk cikkét ITT olvashatják.

Forrás: MTI; Fotó: Horváth Péter Gyula/PestiSrácok

Ajánljuk még

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.