Pesti Srácok

Meglepetés: a DK fővárosi frakciójához csatlakozik a Momentumból távozó Déri Tibor

Meglepetés: a DK fővárosi frakciójához csatlakozik a Momentumból távozó Déri Tibor

Déri Tibor Facebook-oldalán arról ír, hosszú hetek gondolkodása és tépelődése előzte meg a döntését – írja az atv.hu.

A polgármester úgy fogalmaz: pártja reakciója "az elmúlt hetek történéseit figyelembe véve" nem esett jól neki, de a Momentum Mozgalom egyik legrégebbi tagjaként úgy érezte, a Momentumnak és neki, közösen adniuk kell esélyt a további munkára.

– közölte. Hangsúlyozza: Újpest számára a legfontosabb most a nyugalom, a kiszámíthatóság, a béke, a stabilitás és a gazdasági válság sikeres leküzdése. Politikusi munkáját helyben, párton kívüli polgármesterként folytatja, ám, mint írja, Újpest jelene és jövője, a városrész fejlődése továbbra is szívügye, ezért nem hagyja magára fővárosi képviselőként sem a kerületet.

– jelentette ki.

A PestiSrácok.hu éppen ma írta meg, hogy egymásnak feszültek a balos "civilek" és politikusok egy újpesti kilakoltatás miatt. Újpest baloldali vezetése ugyanis ma akar kilakoltatni egy embert a lakásából, miközben a szintén a baloldalhoz köthető A Város Mindenkié szervezet és a Mérce ezt a döntést támadja. Szerintük ugyanis Déri Tibor, a Momentumból felfüggesztett kerületvezető ezt megakadályozhatná, de nem teszi, ellenben korábban egyetértett azzal a fővárosi döntéssel, hogy ne lehessen kilakoltatni jövő áprilisig senkit. Mindeközben Jámbor András és Tordai Bence országgyűlési képviselők, akik előszeretettel lovagolják meg a témát, most, hogy szövetségesükről van szó, mélyen hallgatnak.

Forrás: atv.hu; Fotó: Hatlaczki Balázs/PestiSrácok.hu

PestiSracok facebook image

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!